Öğretmen Diyarı

MESAİ SAATLERİ DIŞINDA TOPLANTI VE SEMİNERLERE KATILMAMA DLEKÇESİ

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumlarında görev yapan öğretmenlerin , yarıyıl ve yaz tatillerinde, cumartesi ve pazar günleri ile mesai günleri saat 17.00'den sonra başlayan saatlerde yapılan toplantı ve faaliyete resen katılmayacağına dair dilekçesini bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Ortaöğretim Kurumlarında görev yapan öğretmenler mesai günleri ve mesai saatleri dışında toplantılara resen çağrılamaz.

Ortaöğretim Kurumlarında görev yapan öğretmenlerin , yarıyıl ve yaz tatillerinde, cumartesi ve pazar günleri ile mesai günleri saat 17.00'den sonra başlayan saatlerde yapılan toplantı ve faaliyete resen katılmayacağına dair dilekçesini bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları ile Ortaöğretim Kurumlarında görev yapan öğretmenler mesai günleri ve mesai saatleri dışında okul aile birliği toplantısına resen çağrılamaz.

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları ile Ortaöğretim Kurumlarında görev yapan öğretmenlerin , yarıyıl ve yaz tatillerinde, cumartesi ve pazar günleri ile mesai günleri saat 17.00'den sonra başlayan saatlerde yapılan okul aile birliği toplantısına resen katılmayacağına dair dilekçesini bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Yukarıdaki üç dilekçeye eklenecek yargı kararında; Türk Eğitim-Sen Burdur Şubesi tarafından Burdur İl'inde görev yapan öğretmenlerin her gün saat 16.00'ya kadar görev yerlerinden ayrılmamalarına ilişkin işlemin kaldırılması istemiyle yapılan başvurunun reddine ilişkin işlemin iptali için dava açılmıştır. Isparta İdare Mahkemesinin 2011/298 E. 2011/1270 K. Sayılı ve 21.12.2011 tarihli karar ile işlemin iptaline hükmedilmiş olup; kararın gerekçesinde, ilköğretim okulu öğretmenlerinin haftalık çalışma saatleri ile okullardaki günlük ders ve teneffüs sürelerinin mevzuatta ayrıntılı olarak düzenlendiği, bu süreler dışında görev yerinde kalmaya zorlanamayacakları belirtilmiştir.

Isparta İdare Mahkemesinin 2011/298 E. 2011/1270 K. Sayılı ve 21.12.2011 tarihli kararı için tıklayınız

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları ile Ortaöğretim Kurumlarında görev yapan öğretmenler mesai günleri ve mesai saatleri dışında seminer/ve her türlü eğitim faaliyetlerine resen çağrılamaz.

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları ile Ortaöğretim Kurumlarında görev yapan öğretmenlerin , yarıyıl ve yaz tatillerinde, cumartesi ve pazar günleri ile mesai günleri saat 17.00'den sonra başlayan saatlerde yapılan seminer/ve her türlü eğitim faaliyetlerine resen katılmayacağına dair dilekçesini bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol