Öğretmen Diyarı

Memur öğretmenlerin haklı talepleri!
Memur öğretmenler görev yeri olan sınıflarına dönmelidirler

KPSS’siz dershane öğretmeni atama başvuruları bugün başladı ve yarın sona erecek. MEB personel camiasında KPSS’siz mülakatla öğretmen ataması yapılması çok konuşulacağa benziyor. Uzun bir aradan sonra tekrar MEB’in sözleşmeli öğretmen ataması yapacak olması, arkasından MEB’de yaşanan otuz bine yakın ihraç, son olarak da dershane öğretmenleri arasından beş bin öğretmenin KPSS şartı olmadan atanacak olması gündemi uzun süre meşgul edecek.

MEMUR ÖĞRETMENLER

Alanı itibari ile öğretmen olarak atanma şartlarını taşıyan ancak öğretmen olarak değil kamuda memur olarak görev yapanlar için MEB’in de bir düzenleme yapması gerekmektedir. Öğretmenler İçin olarak memur öğretmenlerden sitemize gönderilen mesajları dile getirmek istedik. Memur öğretmenler sınıflarına dönmek istiyorlar, memur öğretmenler öğretmen olarak görev yapmak istiyorlar.

HAKLI TALEP

Memur öğretmenlerin bu talebi, KPSS şartı olmadan dershane öğretmenlerinin atanması ile karşılaştırıldığında haklı bir taleptir. Eğer dershane öğretmenlerinin bu şekilde MEB’de sözleşmeli öğretmen olarak atanması söz konusu ise memur öğretmenlerin de MEB’e atanmaları değerlendirilmelidir.Kaynak: www.ogretmenlericin.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ahmet 1 yıl önce

%3 olan öğretmenliğe geçiş hakkımızı geri istiyoruz.

Avatar
memur öğretmen 1 yıl önce

Bakanlığımızın artık bu haklı feryadımızı duymasını istiyoruz...

Avatar
kerem.. 1 yıl önce

bu haksızlık giderilmeli...

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim