Öğretmen Diyarı

Memur Öğretmenlerden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a 19 Soru
Bizlerin işi gücü varda sayın Yusuf TEKİN ile sayın Hamza AYDOĞDU ile sayın İsmet YILMAZ bu koltuklara gelmenden önce herhangi bir işle uğraşmıyorlar mıydı işsizler miydi? Neden kariyer yaptınız ve bizlerin kariyer yapma hakkını neden çok görüyorsunuz aklımız idrak etmiyor. Bir üst akıl olarak sizlere sormayı uygun gördük.

Milli Eğitim Bakanlığının memur öğretmenlere başvurularına karşı verdiği cevaplar Bizlere verilen cevap bunlar; zaten memur işleri güçleri var otursunlar oturdukları yerinde, atama usul ve şartları bellidir, Kpss puan üstünlüğüne göre atama yapılıyor, Memur öğretmenlerin tüm başvuru ve dilekçelerine verilen cevapların çelişki ve tutarsızlığın doruğunda olduğunu göstermek için birkaç sualin altı çizilmiş ve kalın puntolarla yazılmıştır. Bu muameleye istinaden ve meramımızı anlatmak için 23 sual sorduk. Bizlerin işi gücü varda sayın Yusuf TEKİN ile sayın Hamza AYDOĞDU ile sayın İsmet YILMAZ bu koltuklara gelmenden önce herhangi bir işle uğraşmıyorlar mıydı işsizler miydi? Neden kariyer yaptınız ve bizlerin kariyer yapma hakkını neden çok görüyorsunuz aklımız idrak etmiyor. Bir üst akıl olarak sizlere soruyoruz:

SAYIN İSMET YILMAZ, SAYIN YUSUF TEKİN, SAYIN HAMZA AYDOĞDU

1) Memur öğretmenlerin mağduriyetinden haberiniz var mıdır?
2) Memur öğretmenlere resmen zulüm yapıldığından haberiniz var mıdır?
3) Memur öğretmenlerin 4 yıldır hakkı bir yönetmelikle gasp edildiğinden haberiniz var mıdır?
4) Memur öğretmenlerin tüm başvuruları geçiştirilmekte ve aklıyla alay edildiğinden haberiniz var mıdır?
5) Memur öğretmenlere çifte standart uygulamasından haberiniz var mıdır?
6) Memur öğretmenlerin bütçede olup maliyeye ekstra bir yük getirmeden maaşları ile birlikte milli eğitime öğretmen olarak geçiş istekleri ile kamu yararının doğru orantı olduğundan bütçeden sıfır giderle öğretmen ihtiyacınızı karşılayabileceğinizden   haberiniz var mıdır?
7) 1 tane ücretli öğretmene verilen para ile 3 tane kadrolu memur öğretmeni milli eğitime öğretmen olarak bütçeye yük getirmeyecek şekilde istihdam edebileceğinizden haberiniz var mıdır?
8) Kpss ye girerek (90-92-94-96) yüksek puan almış devlet memurluğu kazanmış öğretmenlerin tekrardan kpss ye girme şartından haberiniz var mıdır?
9) Milli sporcuların kpss sınavına girmeden kpss puanları olmadan milli eğitim bakanlığına öğretmen olarak atandığından haberiniz var mıdır?
10) Kpss sınavına girmeden kpss puanları olmadan öğretim üyesi, öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisinin milli eğitim bakanlığına öğretmen olarak atandığından haberiniz var mıdır?
11) Milli eğitim bakanlığının sadece memur öğretmenlere öğretmenlik için sınav şartından haberiniz var mıdır?
12) Kamu hizmetinde bulunan memurların en üst öğrenim gördükleri mesleklerde çalıştırılmaları birçok mahkeme kararıyla hükme bağlanmışken böyle bir uygulamanın getirilmesi mahkeme kararlarına da aykırılık oluşturduğundan haberiniz var mıdır?
 13) KPSS’nin nitelik ölçmeyen sadece sıralama yapan bir sınav olduğu ise mahkeme kararları ile sabittir. Niteliğin varlığını ancak kişiler diplomaları ile belgelendirildiğinden haberiniz var mıdır?
14) Bir doktorun kalorifer yakması, bir komutanın temizlik işleriyle uğraşması, bir savcının hademelik yapması nasıl normal değilse kendilerinin de asıl olan mesleğinde değil de başka mesleklerde memur öğretmenlerin çalıştırıldığından haberiniz var mıdır?
15) MEB Müsteşarı Sayın Yusuf Tekin'in Şubat 2015'te devlet memuru olan öğretmenlerden MEB’e uzman yardımcısı alımına dair eleştirilere karşı "Bu kişiler KPSS ile alındı, bir daha sınava sokmaya gerek yok!" açıklamasında bulunduğunu,  yine  Sayın Tekin’in Eylül 2014 atama döneminde 40 bin öğretmenin atama töreninde yaptığı konuşmasında; "Keşke bütçemiz uygun olsa da öğretmen ihtiyacımızın tamamını karşılayabilsek!" gibi ifadeler kullandığından haberiniz var mıdır?
16) Cumhurbaşkanı, Başbakan, Maliye Bakanı, Milli Eğitim Bakanı başta olmak üzere, diğer tüm devlet yetkililerin zaman zaman basına verdikleri demeçlerde öğretmen atamalarının yetersizliği konusunda;  Hazine'ye getireceği maddi yük; mali disiplin, yetersizlik gibi gerekçeler gösterdiğine ilişkin beyanları medya organlarının arşivlerinde kayıtlı olduğundan haberiniz var mıdır?
17) Genel Bütçeden maaş alan 657 sayılı kanuna tabi olup memur olarak çalışan ve asıl mesleklerine kavuşmak isteyen memur öğretmenleri, MEB bünyesine katması halinde hükümetin de  mali-bütçe anlamında hiç sıkıntı yaşamadan öğretmen ihtiyacının birkaç binlik kısmını sorunsuzca, maliyetsiz-masrafsız daha adaletli,  karşılıklı yarar ve hakkaniyet ilişkisi içinde kapatmış olabileceğinden haberiniz var mıdır?
18) Hiçbir devlet memurunun kurum değiştirirken kendisinden tekrar kpss ye girme şartı olmadığından haberiniz var mıdır?

 Talep: Memur öğretmenlerin tüm başvurularına talep ve isteklerine karşılık milli eğitim bakanlığının yapmış olduğu izahatlar;  kpss puan üstünlüğüne göre atama yapıldığı(!)  ya da atama usul ve şartları belirtilmiştir(!) denilip memur öğretmenlerin aklıyla alay etmesi ve kendi içinde çelişkiye ve tutarsızlığa düşmesi ve bu durumdan da farkında olmaması sayın İsmet YILMAZ’a soru sormamıza vesile olmuştur. Sayın İsmet YILMAZ’ın bu soruna bir an önce çözüm bulmasını bekliyoruz. Bir defaya mahsus tüm memur öğretmenlerin  milli eğitim bakanlığına öğretmen olarak aktarılması hususunda gereğini bilgilerinize arz ederiz.

MEMUR ÖĞRETMENLER 
 

ÖĞRETMEN DİYARI ÖZEL HABERİDİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
muzaffer 1 yıl önce

Bu mağduriyete bir son!

Avatar
Neslihan 1 yıl önce

Kendi meslegimizi yapmak istiyoruz. 4 yildir kopyacilar yuzunden kaldirilan kurumlararasi atama hakkinin geri verilecegi gunu bekliyoruz magduruz

Avatar
memur öğretmen 1 yıl önce

kurum içi kurumlar arası geçiş hakkımız olan %3 geçiş hakkımızı geri istiyoruz.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim