Öğretmen Diyarı

MEMUR ÖĞRETMENLER MÜJDELİ HABER BEKLİYOR

Basından alıntıdır: İŞTE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMASI


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yurt gezileri kapsamında Kırıkkale'ye geldi. Cumhuriyet Meydanında halka seslenen Erdoğan atanamayan öğretmenlere Ağustos ayında ihtiyaca göre 47 bin atama yapılacağının müjdesini verdi.
Kırıkkale'de 71 hizmetin toplu açılış töreni sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan atanamayan öğretmenlere müjdeli haber verdi. Erdoğan, "Öğretmen atamaları dediniz. Ben söyleyeyim, Milli Eğitim Bakanımı hemen aradım sordum. 2015 için 47 bin kadro ayrıldı ve Temmuz'un ilk haftasında yapılacak KPSS ile bu Ağustos ayında ihtiyaca göre bu 47 bin atama yapılacak. Sizlere şu anda duyurmuş olayım. Ağustostan önce böyle bir atama yok bunu da bilmiş olun" dedi.
Milli eğitim bakanı Nabi AVCI Ağustos ataması için öğretmen kadrolarını açıklarken 37 bin olarak açıklamıştır. Sayıların farklı olmasından 47.000 bin öğretmen alımı için hayaldi hayal kaldı(!) hayaldi yalan oldu(!) ak parti konuşur yapmaz(!) seçimden önce başka seçimden sonra başka(!) 10.000 bin öğretmen sırra kadem mi bastı(!) gibi yorumlara neden olmuştur. Geriye kalan farkı biz karşılamaya hazırız memur öğretmenler yani kamu yararı… Bu sözün tutması için geriye kalan formül ve denklem şudur 10.000 öğretmen farkını memur öğretmenlerden karşılamaktır. Memur öğretmenler yani hali hazırda devlet kadrolarında memur olarak görevlerini yapmakla birlikte öğretmenlik diplomaları da hazır ve nazır bir şekilde arka ceplerinde duran kamu çalışanlarından bahsediyorum. 10.000 Binlik öğretmen farkını maliyetsiz masrafsız bütçeye yük olmadan bütçeyi sarsmadan maliye disiplinini bozmadan bütçe dengelerinden yana bütçeden sıfır giderle devlet memuru olup aynı zamanda eğitim fakültesi mezunu olup öğretmenlik yeterliliğine ve mesleki ihtisas bilgisine sahip olduklarını belgeleyen diplomaları olan memur öğretmenlerden karşılanabilir. Bütçeye maliyeye rahat bir nefes aldırılabilir ve bize düşen bu sorumluluğu görev verilmesi takdirde yerine getirmeye hazır olduğumuzu ilan ediyoruz. Sorunun basit çözümü: Kamu yararının öteki ismi olan memur öğretmenlerden bu fark karşılanarak bu matematik denkleminin sonucuna ulaşırız 37 bin +10 bin memur öğretmen= 47 bin öğretmen cumhurun sözü tutar… Çözümü basit görene duyrulur… Laf devlet büyüklerinden açılmışken birkaç soru sormak farz oldu.


Sayın Devlet Yetkilileri:


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN                                                       
Başbakan Ahmet Davutoğlu
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş
Adalet Bakanlığı Bekir Bozdağ
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ayşenur İslam
Avrupa Birliği Bakanlığı Volkan Bozkır
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Faruk Çelik
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İdris Güllüce
Dışişleri Bakanlığı Mevlüt Çavuşoğlu
Ekonomi Bakanlığı Nihat Zeybekçi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Taner Yıldız
Gençlik ve Spor Bakanlığı Çağatay Kılıç
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Mehdi Eker
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Nurettin Canikli
İçişleri Bakanlığı Efkan Ala
Kalkınma Bakanlığı Cevdet Yılmaz
Kültür ve Turizm Bakanlığı Ömer Çelik
Maliye Bakanlığı Mehmet Şimşek
Milli Eğitim Bakanlığı Nabi Avcı
Milli Savunma Bakanlığı İsmet Yılmaz
Orman ve Su işleri Bakanlığı Veysel Eroğlu
Sağlık Bakanlığı Mehmet Müezzinoğlu
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Fikri Işık
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Lütfi Elvan


DEVLET BÜYÜKLERİNE BİR KAÇ SUAL HAZIRLADIK UMARIZ CEVAPLARLAR


1)Memur öğretmenlerin mağduriyetinden haberiniz var mıdır?
2)Memur öğretmenlere resmen zulüm yapıldığından haberiniz var mıdır?
3)Memur öğretmenlerin 3 yıldır hakkı bir yönetmelikle gasp edildiğinden haberiniz var mıdır?
4)Memur öğretmenlerin tüm başvuruları geçiştirilmekte ve aklıyla alay edildiğinden haberiniz var mıdır?
5)Memur öğretmenlere çifte standart uygulamasından haberiniz var mıdır?
6)Memur öğretmenlerin bütçede olup maliyeye ekstra bir yük getirmeden maaşları ile birlikte milli eğitime öğretmen olarak geçiş istekleri ile kamu yararının doğru orantı olduğundan haberiniz var mıdır?
7)1tane ücretli öğretmene verilen para ile 3 tane kadrolu memur öğretmeni milli eğitime öğretmen olarak bütçeye yük getirmeyecek şekilde istihdam edebileceğinizden haberiniz var mıdır?
8)Kpss ye girerek (90-90-94-96) yüksek puan almış devlet memurluğu kazanmış öğretmenlerin tekrardan kpss ye girme şartından haberiniz var mıdır?
9)Kpss sınavına girmeden kpss puanları olmadan milli sporcuların öğretmen olarak milli eğitim bakanlığına atandığınızdan haberiniz var mıdır?
10)Kpss sınavına girmeden kpss puanları olmandan öğretim üyesi, öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisinin öğretmen olarak milli eğitime atandığından haberiniz var mıdır?
11)Milli eğitim bakanlığının sadece memur öğretmenlere öğretmenlik için sınav şartından haberiniz var mıdır?
12) Memur öğretmenlerin adalet ve eşitlik dışında başka bir isteğinin olmadığından haberiniz var mıdır?
13)Resmi gazete 17/04/2015-29329 Sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde de ‘Kurum içi ve Kurumlar Arası İlk Atama hakkı’ tanınmayarak mağduriyetin devam ettirildiğinden haberiniz var mıdır?
14)Kamu hizmetinde bulunan memurların en üst öğrenim gördükleri mesleklerde çalıştırılmaları birçok mahkeme kararıyla hükme bağlanmışken böyle bir uygulamanın getirilmesi mahkeme kararlarına da aykırılık oluşturduğundan haberiniz var mıdır?
15)31/08/2012 tarihinde Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU tarafından hiçbir açıklama yapılmadan KPSS ile atanmış memur öğretmenler için yüzde 3 oranında kısıtlı kontenjanla ‘Kurum içi ve Kurumlar arası İlk atama hakkı’ kaldırdığından haberiniz var mıdır?
16)KPSSnin nitelik ölçmeyen sadece sıralama yapan bir sınav olduğu ise mahkeme kararları ile sabittir. Niteliğin varlığını ancak kişiler diplomaları ile belgelendirildiğinden haberiniz var mıdır?
17)Memuröğretmenlerin sabah 7’de evden çıkışla başlayıp akşam 7’de eve ulaşmakla sonuçlanan bir kamu hizmeti görevleri ile birlikte düzenlemek zorunda oldukları bir aile yaşamları olduğundan haberiniz var mıdır?
18)Bir doktorun kalorifer yakması, bir komutanın temizlik işleriyle uğraşması, bir savcının hademelik yapması nasıl normal değilse kendilerinin de asıl olan mesleğinde değil de başka mesleklerde memur öğretmenlerin çalıştırıldığından haberiniz var mıdır?
19)28 Şubat mağdurlarının sadece bir dilekçeyle KPSS olmaksızın MEB’e öğretmen olarak atandığını, MEB Müsteşarı Sayın Yusuf Tekin'in Şubat 2015'te devlet memuru olan öğretmenlerden MEB’e uzman yardımcısı alımına dair eleştirilere karşı "Bu kişiler KPSS ile alındı, bir daha sınava sokmaya gerek yok!" açıklamasında bulunduğunu,  yine  Sayın Tekin’in Eylül 2014 atama döneminde 40 bin öğretmenin atama töreninde yaptığı konuşmasında; "Keşke bütçemiz uygun olsa da öğretmen ihtiyacımızın tamamını karşılayabilsek!" gibi ifadeler kullandığından haberiniz var mıdır?
20)Cumhurbaşkanı, Başbakan, Maliye Bakanı, Milli Eğitim Bakanı başta olmak üzere, diğer tüm devlet yetkililerin zaman zaman basına verdikleri demeçlerde öğretmen atamalarının yetersizliği konusunda;  Hazine'ye getireceği maddi yük; mali disiplin, yetersizlik gibi gerekçeler gösterdiğine ilişkin beyanları medya organlarının arşivlerinde kayıtlı olduğundan haberiniz var mıdır?
21)Genel Bütçeden maaş alan 657 sayılı kanuna tabi olup memur olarak çalışan ve asıl mesleklerine kavuşmak isteyen memur öğretmenleri, MEB bünyesine katması halinde hükümetin de  mali-bütçe anlamında hiç sıkıntı yaşamadan öğretmen ihtiyacının birkaç binlik kısmını sorunsuzca, maliyetsiz-masrafsız daha adaletli,  karşılıklı yarar ve hakkaniyet ilişkisi içinde kapatmış olabileceğinden haberiniz var mıdır?

Sonuç: Memur öğretmenlerin tüm başvurularına talep ve isteklerine karşılık milli eğitim bakanlığının yapmış olduğu izahatlar;  kpss puan üstünlüğüne göre atama yapıldığı(!)  ya da atama usul ve şartları belirtilmiştir(!) denilip memur öğretmenlerin aklıyla alay etmesi ve kendi içinde çelişkiye ve tutarsızlığa düşmesi ve bu durumdan da farkında olmaması devlet büyüklerine soru sormamıza vesile olmuştur. Devlet yetkililerinin bu soruna derhal ve bir an önce çözüm bulmasını bekliyoruz. 1065 gündür sabrettik muradımıza ermek  için müjdeli haber haberi hak ettiğimizi düşünüyoruz. Gereğini bilgilerinize arz ederiz.


MEMUR ÖĞRETMENLER VE MÜJDELİ HABERİ BEKLEYEN AİLELERİ…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
wahit demircan 2 yıl önce

yayınladığınız için teşekküler elinize sağlık...

Avatar
Sema öz 2 yıl önce

3 yıldır devam eden bu anlamsız tutum bir son bulsun artık. Kurumlararası için çözüm gerekli. Kpss ile atanan biz memur öğretmenlerden ünvan değiştirirken tekrar kpss istenmesi hangi vicdanın ürünüdür?

Avatar
süper 2 yıl önce

bu yazıyı hazırlayan ve yayına alanları emeğine, yüreğine sağlık iyi ki varsınız

Avatar
edebiyat öğretmeni 2 yıl önce

ÖĞRETMENLİK HAKKIMIZ GERİ VERİLSİN.