Öğretmen Diyarı

Memur öğretmenler kan ağlıyor

Devletin asli vazifesi, memurunu ondan en üst düzeyde verim alacağı yerde çalıştırmakla yükümlüdür.


Örneğin; Bir doktorun kalorifer yakması, Bir komutanın tuvalet temizlemesi, Bir Savcının hademelik yapması düşünülemez. Ama Biz Öğretmen olmamıza rağmen hademelik, şoförlük, hasta bakıcılığı, itfaiyecilik ve aklınıza ne gelirse tüm işlerde çalışmaktayız.


Nasıl Bir Doktor’un Yeri Hastane İse, Nasıl Bir Askerin Yeri Kışlası İse, Nasıl Bir Hakimin Yeri Adliye ise, Bir Öğretmenin Yeri de Okulu ve Sınıfıdır.


Biz memur öğretmenler olarak ne mesleğimizde ilerleyebiliyor nede kariyer yapabiliyoruz. Bir öğretmen hademelik yaparak nasıl kariyer yapacaktır. Baş Hizmetli mi olacak, Yüksek Lisans Yapmış, Temizlikte Ustalaşmış Bir Hizmetli Mi Olacaktır.


Öğretmenliğe geçişimizde devletimize mali açıdan külfetimiz olmadığını belirterek; çalışmaları sonlanmak üzere olan yakında yayımlanacak yeni Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde, 2012 Yönetmeliği ile kaldırılmış bulunan 2010 Yönetmeliğindeki Hizmet Süresi Üstünlüğüne Dayalı İlk Atama Çeşitlerinin Yeniden Yürürlüğe Konulmasını ve bundan sonra yapılacak öğretmen atamalarında öğretmenliğe geçişimizin yapılarak mağduriyetimizin istiyoruz.


UYUMA TÜRKİYE: “ MEMUR ÖĞRETMENİNE SAHİP ÇIK!”:


MEMUR ÖĞRETMENLER PLATFORMU ADINA İLETİŞİM;


-Yüksek Lisans Mezunu Öğretmen Olmasına Rağmen Hademelik Yapan Kamil ERTAŞ -05462912665


-Öğretmen olmasına rağmen zabıt katibi olan Tarık VURAL -05059228208


-Öğretmen Olmasına Rağmen İtfaiyecilik Yapan Murat ÖZÇELİK – 05467971513

 

kaynak: kamugundemi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol