Öğretmen Diyarı

 MEHMET ŞİMŞEK\'İN“ATANAMAYAN ÖĞRETMEN\'LERLE İLGİLİ SÖZLERİ“ ŞAŞKINLIK YARATTI!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Batman'da katıldığı etkinlikte şaşkınlık yaratan açıklamalarda bulundu. Bir öğretmenin "benim gibi atanamayan öğretmenlerin sesini duyurmak istiyorum" sözüne karşılık, "atanamayan öğretmen yoktur, eğitim fakültesi mezunu olupta öğretmen olmak isteyen kardeşlerimiz var, atanmak için sınavı kazanmanız lazım" sözleriyle karşılık veren Şimşek şaşkınlıkla karşılandı. Mehmet Şimşek ve Öğretmen arkadaşımızın arasında geçen konuşma şu şekilde:

BAKANIN İNGİLİZCE SORULARI YANITSIZ KALDI

 

İşitme Engelli 15 kursiyere Vali Azmi Çelik ile birlikte sertifika dağıtan Bakan Şimşek, daha sonra İngilizce kursuna katılan kursiyerlerle bir süre sohbet etti.

 

Peş peşe İngilizce olarak soru yönelttiği kursiyerlerden yanıt alamayan Bakan Şimşek'e bazı gençler, "Sayın bakanım, İngilizce kursundayız. Yeterli İngilizce bilmiyoruz. dedi.

Bakan Şimşek'in İngilizce sorusunu yanıtlayamayan kursiyer ve atama bekleyen öğretmen adaylarından Nazan Gazioğlu, "Sayın bakanım, İngilizcem iyi değil. Kendimi Türkçe ifade etmek Bakan Şimşek de, kursiyerlere sorduğu İngilizce sorulara yanıt alamayınca sohbetine Türkçe devam etti.

 

"YARIM MİLYON ÖĞRETMEN ATANDI"

 

Atama bekleyen öğretmen adaylarından Nazan Gazioğlu'nun, "Ne zaman öğretmen atamaları yapılacak? 23 bin sosyal bilgiler öğretmeni atama bekliyor. Bunun için sizden yardım bekliyoruz" sorusuna Bakan Şimşek, "Geçen yıl 50 bin öğretmen ataması yapıldı. Önümüzdeki Şubat'ta ayınd tekrar atamalar yapılacak. Sonraki dönemlerde de öğretmen atamaları gerçekleşecek. 2002 yılından beri 457 bin öğretmen ataması yapıldı. Bu az bir rakam değil. Yarım milyon öğretmen ataması yapıldı" diye yanıtladı.

 

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batman'da Atanamayan Öğretmenlerle İlgili İlginç Açıklamalarda Bulundu!

 

Bakan Şimşek ve bir öğretmen arasında geçen konuşma şu şekilde:

 

Öğretmen: Benim gibi atanamayan öğretmenlerin sesini duyurmak istiyorum.

Şimşek: Atanamayan öğretmen yoktur, eğitim fakültesi mezunu olupta öğretmen olmak isteyen kardeşlerimiz var.

Şimşek: Atanmak için sınavı kazanmanız lazım.

Öğretmen: Bizim gibi milyonlarca mağdur var, lütfen bize yardımcı olun!

Şimşek: Çok yardımcı oluyoruz zaten, her yıl binlerce öğretmen atıyoruz.

Şimşek: Kendinizi geliştirin özel sektörde devam edin!

Şimşek: Geçen yıl 50 bin öğretmen atadık, hangi branştan ne kadar öğretmen atanacağına Milli Eğitim Bakanlığı karar verecek.

Öğretmen: Umarım sesimizi duyarlar.

Şimşek: Okey good luck!

 

 

Kaynak:www.dha.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim