Öğretmen Diyarı

Meclisten Kötü Haber-47 Bin Yerinde 35 Bin Atama Mı Yapılacak?

Eskişehir AK Parti milletvekili Salih KOCA ve arkadaşlarını verdiği kanun teklifi ile öğretmen atamalarına ilişkin ayrıntı netleşti.


Yaklaşık bir hafta önce Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’nun imzasıyla Meclis’e sevk edilen “Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” ile 47 öğretmen alımının ilk adımı atılmış ve konuyu burada haber yapmıştık.


Kanun tasarısı ile Milli Eğitim Bakanlığına 47 bin öğretmen kadrosu verilirken bu kadroların ne kadarına alım yapılacağının belli olmadığını belirtmiştir. Ancak bugün Eskişehir milletvekili Salih KOCA tarafından verilen kanun teklifi ile 47 bin öğretmen kadrosu ihdas edilmesinin yanında 31/12/2015 tarihine kadar bu kadrolardan sadece 35 binine atama yapılması teklif edildi.


Ayrıca kanun teklifinde MEB’in ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla öğretmen dışındaki kadrolardan 2320’ sine atama izni verilmesi öngörülüyor.


Bu yıl 47 bin atama bekleyen öğretmen adaylarının, kanun teklifinin bu haliyle kabul edilerek atama sayısının 35 bine düşmesi durumunda hayal kırıklığına uğrayacakları görülüyor

 

 

\"SGK

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim