Öğretmen Diyarı

MEB\'den öğretmene \'\'Gezi\'\' sürgünü!

MEMURLAR - İstanbul Bağcılar’da bir meslek lisesinde görev yapan öğretmen M. S. Ş.  Haziran Direnişi başladığında sosyal medya hesabı Facebook’a  “Huzurlu ve gururlu uyuduğunu” yazınca olan oldu. İl Milli Eğitim öğretmen hakkında soruşturma başlattı.  Öğretmeni sorgulamak adına içinde Vali Yardımcısı Yusuf Ziya Karacaev ve İl Milli Eğitim Müdürü  Muammer Yıldız’ın olduğu disiplin kurulu oluşturuldu. Disiplin kurulu öğretmenden  savunma istedi.  Ancak öğretmenin verdiği savunma yeterli görülmedi ve öğretmen Bağcılar’dan Esenler’de bulunan Menderes Ortaokulu’na sürgün edildi.

 

''NE MUTLU GEZİ YE''

 

İşte o öğretmenin Facebook hesabında Haziran Direnişi’ne dair yazdığı öne sürülen paylaşımları: 31 Mayıs 2013’ü 01 Haziran 2013’e bağlayan gece uyuduğum kadar başka bir zamanda huzurlu ve gururlu uyuduğumu hatırlamıyorum. Kurtuluş savaşından sonraki en şerefli olaydır Gezi ülkemde. Canları alanları da, canları verenleri de Gezi’nin karşısında duranları da, 31 Mayıs 2013’te sokağa dökülenleri unutmayacağız. Zaman elbet haklının hakkını verecek, tarih gerçekleri yazacaktır… Ne mutlu Gezi direnişine.

 

'AKILDIŞI BASKI'

 

Eğitim Sen 1 No’lu Şube Yöneticisi Barış Uluocak, “AKP’nin gönüllü hafiyeleri sayesinde yürüttüğü akıldışı bir baskı ve zorbalıkla karşı karşıyayız. Üyemizin yazdığı iddia edilen cümlelerin her harfine katılıyoruz. Bunları söylemek suçsa bu suça ortağız! O gece hepimiz bu tek tipçi, otoriter, kibirli iktidara karşı özgürlük ve demokrasi talebimizi haykırmanın huzuruyla uyuduk. Soruşturmacılar hakkında suç duyurusunda bulunacağız” diyerek tepki gösterdi.

 

memurhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim