Öğretmen Diyarı

MEB'den Atama Bekleyen Binlerce Öğretmene Hayal Kırıklığı

Binlerce öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2016 Şubat öğretmen atama branş dağılımının açıklanması ile hayal kırıklığı ve büyük bir şok yaşadı. Atama alanların listeden çıkartılan öğretmen adayları büyük bir mağduriyete terk edildi. 

Sağlık Hizmetleri Sekreterliği öğretmenliği kaldırılınca binlerce öğretmen adayı açıkta kaldı. Sağlık idaresi/ sağlık kurumları yöneticiliği/sağlık yönetimi lisans mezunları formasyon alarak sağlık / sağlık hizmetleri sekreterliği öğretmeni olabiliyorlardı. Yeni alınan kararla artık bu sağlık hizmetleri sekreterliğine sağlık yönetimi sağlık idaresi atanamıyor. Bu öğretmenlerimizin atanabileceği bildirilen öğretmenlik alanları kaldırıldı.

Milli Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2016 Şubat ataması branş dağılımlarında atanılabilecek branşlardan çıkartılan alan binlerce öğretmen adayını mağdur etti. Aday öğretmenler durumun düzeltilmesi için MEB nezdinde girişimlerde bulunuyor ancak henüz olumlu bir yanıt alamadılar. 

Sağlık idaresi / sağlık kurumları yöneticiliği / sağlık yönetimi lisans mezunları şimdi MEB'den atanabilecekleri alanları yeniden tanımlayarak mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyorlar.
 

Kaynak: www.ogretmenlersitesi.com özel haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol