Öğretmen Diyarı

MEB\'de 50 Bin Ücretli Öğretmen Çalışıyor

Nabi Avcı milletvekillerinin ücretli öğretmenlerle ilgili soru önergelerini yanıtladı. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında MEB bünyesinde 50 bin ücretli öğretmen çalıştırıldığını ve bu öğretmenlerin maaşlarının 800 ile 1200 TL arasında değiştiğini açıkladı. Temmuz ayında illerdeki öğretmen ihtiyacını belirleyerek buna göre tercihleri alacaklarını belirten Bakan Avcı geçtiğimiz yıl MEB'de 50 bin 736 ücretli öğretmenin çalıştırıldığını açıkladı. 

 

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yapılan toplantıda ise gergin anlar yaşandı. Toplantıyı yöneten Ak Parti'li başkanın toplantıyı erken bitirmek istemesi üzernie CHP'li vekiller buna itiraz etti. Ayrıca bakanın tüm soruları da yanıtlamadığını iddia eden CHP'li vekiller toplantının yeniden yapılması isteğine de karşılık bulamayınca masalar arası gerginlik yaşandı. 

 

Yine komisyonda kabul edilen bir maddeyle birlikte Aralık ayında 35 bin öğretmen ve 1000 personel alımı onaylandı. Bakanlık için Aralık ayında 36 bin kişilik ek kontenjan açıldı. Atamalar 31 Aralık 2014 tarihinde yapılacak

mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim