Öğretmen Diyarı

MEBBİS e-Kurs öğretmen başvurular sona erdi!

Eğitim sektöründeki öğretmen, müdür, yönetici ve uzman olmak üzere herkesin tüm bilgilerinin elektronik ortamda tutulmasına ve işlem yapılmasına imkan sağlayan MEBBİS üzerinden e-Kurs öğretmenlik başvuruları da yapılabiliyor. e-Kurs öğretmenlik başvurularında bugün son gün!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) sunduğu elektronik hizmetlerinin bütününe verilen isim olan MEBBİS, eğitim sektörünü çok yakından ilgilendiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı e-Kurs öğretmen başvuruları da MEBBİS üzerinden gerçekleştiriliyor.

26 Aralık 2015’de MEBBİS üzerinden başlatılan 2.Dönem e-Kurs öğretmen başvuruları alınma ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanma işlemlerinin bugün son günü. MEB tarafından 2 Ocak 2016 Cumartesi gününe kadar e-Kurs öğretmen başvurularının kabul edileceği duyurulmuştu. 3. Dönem e-Kurs öğretmen başvuruları ise 26-31 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Eğitim alanında hizmet veren öğretmen, müdür, yönetici ve uzman olmak üzere her düzeydeki personelin kendilerini ilgilendiren modüller vasıtasıyla dijital ortamda işlem yapma olanağı sunan MEBBİS’e giriş yapabilmek için öğretmenlerin öncelikle görev yapılan okul müdürlüğünden MEBBİS kullanıcı adı ve şifresi alması gerekiyor.

MEBBİS Nedir? Nasıl Kullanılır?
MEBBİS Nedir? Nasıl Kullanılır?
MEBBİS'e nasıl giriş yapılır?

Sisteme sadece kullanıcı adı ve şifresi olanlar giriş yapabiliyor.  MEBBİS sistemine; sadece mebbis.meb.gov.tr adresinden giriş gerçekleştiriliyor. Anasayfada yer alan MEBBİS kullanıcı girişi, kullanıcı adı ve şifrenin yanı sıra doğrulama kodu da istiyor. Tüm bilgiler girildikten sonra sisteme giriş sağlanıyor ve tüm işlemler dijital ortamda gerçekleştirilebiliyor.

 

MEBBİS içerisinde yer alan ana modüller şunlardan oluşuyor:

- Devlet Kurumları

- Özel Eğitim ve Özel Öğretim

- Personel İşlemleri

- Ölçme Değerlendirme

- Mali Takip Modülleri

- Diğer Projeler

- Kurum Listesi

MEBBİS’E GİRMEK İÇİN TIKLAYIN.

 

Kaynak: Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol