Öğretmen Diyarı

MEB Sonunda İl Dışı iptal Hakkını verdi

Özellikle “Öğretmenler İl dışı İptal Hakkını Bekliyorlar”  yazımda da belirttiğim gibi öğretmenlerin  atama talebinde bulunması kadar atamalarını iptal etme taleplerinin de en doğal hakları olduğunun altını çizmiştim çünkü 657 sayılı kanunun 62 . maddesine göre atanan birisinin yerine başka biri gelinceye kadar bekleme hakkına dayanarak atanan öğretmenin yerine başka bir öğretmen atanmadığı sürece herhangi bir problem çıkmayacağı aşikardı.

 

 Birinci ve ikinci il içi atamalarına iptal hakkını veren MEB birinci iller arası atamanın iptal hakkından sonra da ikinci defa il dışı atamalarını iptal ettirme hakkını vermesinden ötürü iptal hakkını bekleyen öğretmenler adına MEB insan Kaynakları Genel Müdürlüğüne ve Genel Müdür Hamza AYDOĞDU beye teşekkür ediyorum.

 

  Hala ikinci defa il dışı atamasını iptalini bekleyen arkadaşlar var ise verdiğiniz dilekçeler doğrultusunda yavaş yavaş iptal kararnamelerinin geldiğini belirterek dilekçeler hakkında bilgi almaya çalışmanızı tavsiye ediyorum ve hala ilişik kesmeyen arkadaşlardan atamasını iptal ettirmek isteyenler varsa dilekçe ile kurumlarınabaşvurarak bir an evvel iptal işlemlerini başlatmasını tavsiye ediyorum.

 

   Ayrıca aynı hassasiyeti şube müdürlüğü ve alan değişikliği gibi konularda da Bakanlığımızdan bekliyorum …

 

Kaynak: Mebpersonel / Sedat Değer

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim