Öğretmen Diyarı

MEB Özür Grubu Atamalarında Tercih Edilecek Okulların Listesi Yayınlandı
Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği, mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme başvuruları 4 Ocak 2017'de başladı. Başvuru işlemleir 10 Ocak 2017'de sona erecekken Milli Eğitim Bakanlığı bir duyuru yayınlayarak başvuruların 11 Ocak 2017 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı. 

11 Ocak 2017'de başvuruların sona ermesinin ardından, öğretmenlerin özür grubu atamalarda tercih edebilecekleri okulların listesi yayınlandı. Okul listelerinin yayınlanmasıyla beraber tercih işlemleri de 13 Ocak 2017'de başladı ve 18 Ocak 2017'de sona erecek. Tercih işlemlerinden sonra mazerete bağlı atama işlemleri 20 Ocak 2017'de yapılacak.

Birinci aşamada başvurusu onaylanan öğretmenler, atanmak istedikleri eğitim kurumu kodlarını, tercih önceliklerini dikkate alarak işaretleyecektir. Tercih aşamasında “boşalması muhtemel eğitim kurumu” olarak ilan edilen, ancak atamalar sonucunda bunlardan norm kadrosu boşalmayan eğitim kurumlarını tercih eden öğretmenlerin bu tercihleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Öğretmenler başvuru yapmadan önce atamaya esas hizmet puanı ve hizmet süresine ilişkin bilgilerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Bu çerçevede öğretmenler başvuru ve atamalarına etki edecek bilgilerini MEBBİS/Kişisel Bilgiler Modülünden inceleyerek varsa eksik bilgilerini güncelletmekle sorumludur. 

Tercih Yapmak İçin TIKLAYIN.KAMUPERSONELİ.NET

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol