Öğretmen Diyarı

MEB Öğretmenlere Ödül Verecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) fen bilimleri, fizik, kimya ve biyoloji öğretmenlerine dikkat çekici ders işlemeleri karşılığında ödül verecek. Bu bağlamda yapılacak olan deney yarışmasında, ilgili öğretmenlere"Aziz Sancar Özel Ödülü" verilecek. 
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, fen bilimleri, fizik, kimya ve biyoloji derslerini eğlenceli ve dikkat çekici hale getirerek, daha kalıcı öğrenme ortamı sağlamak için gerçekleştirilecek Fen Deneyleri Video Yarışması'nda, "Aziz Sancar Özel Ödülü" verilecek. "DNA onarımı" hakkındaki bilimsel çalışmasıyla 2015 Nobel Kimya Ödülü'ne layık görülen ve bu ödülü kazanan ilk Türk olan Sancar'ın ismini Mardin'deki bir bilim sanat merkezine veren MEB, düzenlenecek deney yarışmasında da Prof. Dr. Aziz Sancar adına özel ödül verecek. 
Bu kapsamda, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından ikincisi gerçekleştirilecek video yarışmasının konusu bu yıl "Fen Deneyleri" olarak belirlendi. Yarışmaya, Bakanlığa bağlı resmi ve özel ortaokullarda ya da bilim sanat merkezlerinde görev yapan fen bilimleri, fen ve teknoloji öğretmenleri ile liseler ile bilim sanat merkezlerinde görevli fizik, kimya ve biyoloji öğretmenleri katılabilecek. Yarışmaya başvurular 8 Şubat'ta başlayacak ve 18 Mart'ta sona erecek. 
Prof. Dr. Sancar, Ankara'da düzenlenmesi planlanan yarışmanın ödül törenine davet edilecek. Lise alanında bir kişiye, 2 bin lira değerinde "Aziz Sancar Özel Ödülü" takdim edilecek. Yarışmada, fen bilimleri ile fen ve teknoloji alanlarında 2 bin liralık 9 başarı ödülü, fizik, kimya ve biyoloji alanlarında 2 bin liralık üçer başarı ödülü ile 4 alanda da biner liralık birer Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Beğeni Özel Ödülü de verilecek. Ayrıca ödül kazananlara kitap seti hediye edilecek.

 

Kaynak: http://www.ogretmenlersitesi.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Sosyal Bilimler 2 yıl önce

Edebiyatçılara soyalcilere tarihçilere de O.Pamuk ödülü mü verecek ne kadar saçma.