Öğretmen Diyarı

MEB: Norm fazlası öğretmen atama sonuçları iptal edip, atamaları yeniden yapsın
Norm fazlası öğretmen atama sonuçları iptal edilsin atamalar yeniden yapılsın

MEB norm kadro yönetmeliği esas alınarak yapılan norm güncelleme işlemleri bu sene il milli eğitim müdürlüklerinin öğretmeni mağdur etme yarışına dönüştü. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) norm fazlası öğretmen atama takvimini ertelemiş olmasına rağmen il milli eğitimlerin büyük kısmı buna uymadı ve norm fazlası öğretmen atama tercihlerini alarak atamaları sonuçlandırdı. Ortaya çıkan tabloya göre öğretmenler resmen mağdur edildi.

NORM GÜNCELLEME YAPILMADAN TERCİHLER ALINDI

MEB personeli için norm fazlası öğretmen atama duyurusuna Eylül ayında çıkılmıştı. Bakanlık 2016-19 Nolu İhtiyaç ve Norm Kadro Fazlası Öğretmenler İle İlgili Genelge kapsamında norm fazlası öğretmen atamalarını yapacağını duyurmuş daha sonra ise norm fazlası öğretmen atama takvimini ekim ayına ertelemişti. Ancak MEB’in bu erteleme kararına başta İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere birçok müdürlük uymadı ve okulların norm veri girişleri yapılmadan norm fazlası öğretmen atamalarını sonuçlandırdılar. Ayrıca yapılan resen atamalarda binlerce öğretmen mağdur oldu.


 
MAĞDURLARDAN YÜZLERCE MESAJ ALIYORUZ

Norm fazlası atama sonuçlarını illerin açıklaması ile birlikte mağdur olan öğretmen arkadaşlardan sitemize özel mesajlar alıyoruz ve herkesin ortak görüşü norm fazlası öğretmen atamaların ve resen yapılan norm fazlası atamaların iptal edilmesi. ogretmenlericin.com olarak bu konuda öğretmen arkadaşlarımızın yanındayız ve mağduriyet yaşatan norm fazlası atamaların iptal edilmesini ve norm güncelleme işlemlerinden sonra norm fazlası öğretmen atama işlemlerinin yapılması gerektiğini savunuyoruz. Kamudan haber yapan diğer sitelerin bu konuda da bizlere destek vermesi gerektiğini düşünüyoruz. MEB öğretmenlerin ve bizlerin bu çağrısına kulak verirse binlerce öğretmenin mağduriyeti çözülecektir. İl MEM’ler acele etmemiş olsalardı norm kadro veri giriş işlem tarihleri sonrasında norm fazlası öğretmenlerin atama tercih başvurularını alsalardı daha sağlıklı olacaktı.

NORM FAZLASI ATAMALAR İPTAL EDİLMELİDİR

Norm fazlası öğretmen atama sonuçları tüm illerde acilen iptal edilmeli, norm güncelleme işlemlerinden sonra norm fazlası atamalar yapılmalıdır.Kaynak: Öğretmenler İçin

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim