Öğretmen Diyarı

MEB Aday Öğretmenlik Sınavı Yapılacak mı? Son Dakika Gelişmesi

MEB Aday Öğretmenlik Sınavı Yapılacak mı? Son Dakika Gelişmesi - Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan Aday Öğretmenlik Sınavı konusunda yeni gelişme yaşandı. Aday Öğretmenlik sınavı yapılıp yapılmayacağı öğretmenler tarafında merak edilirken bu sınavla ilgili Anayasa Mahkemesinin kararı açıklanmadan MEB bu sonucu beklemeden bugün MEBBİS üzerinden yaptığı sınav görevlendirme duyurusunda sınavın yapılacağı sonucuna varıldı işte detaylar   

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl gerçekleştirilecek olan Aday Öğretmenlik sınavının yapılıp yapılmayacağı ve Anayasa Mahkemesinin bu sınav hakkındaki kararı merak edilirken MEB hazırlıklarını sınavın yapılacağı şeklinde yaptı. Öğretmenler arasında merak konusu olan Aday Öğretmenlik Sınavının yapılacağı MEB tarafından MEBBİS sınav Modülü sistemi üzerinden sınav görevleri arasında yerini aldı.

AYM kararını beklememe kararı alan Milli Eğitim Bakanlığı sınav giriş belgelerini de 1/10/2015 tarihinde www.meb.gov.tr adresinde açıklayacak. Çıktıları alan öğretmenlerin okul müdürlüğü tarafından giriş belgelerinin onaylanması gerekiyor.

 

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ALİ 2 yıl önce

YAZIKLAR OLSUN

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim