Öğretmen Diyarı

MEB 15 Bin Öğretmen Atamada Branşlara Dağılımda Adaletli Olacaktır!

Milli Eğitim Bakanlığı, 2015 –Şubat dönemi öğretmen atamaları için çalışmalarını sürdürüyor. 15 bin öğretmen atamasıyla ilgili branş dağılımları henüz açıklanmadı, gelecek hafta içerisinde atama takvimi açıklanacak. Ancak branş dağılımları daha sonra belirlenecektir.

Branş bazında Yoğun Bir Mücadele Var!

Atanamayan öğretmen adayları bir yandan sosyal medya yoluyla seslerini duyurmaya çalışırken diğer yandan heyetler halinde Bakanlığı ziyaret edip taleplerini bildiriyorlar. Hepsinin tek amacı var: Kendi branşlarına daha fazla kontenjan verilmesi.

En Çok İhtiyaç Olan Alanlar Neler?

En çok ihtiyaç olan alanlar zaten bellidir:İngilizce, Özel Eğitim, Rehberlik, Din kültürü ve Ahlak Bilgisi, Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi, İlköğretim Matematik, Fen Bilgisi, Türkçe, Matematik, İlköğretim Matematik, Türk dili ve edebiyatı. Diğer alanlarda öğretmen açığı azdır. 15 bin atamada da dağılım buna göre şekillenecektir.

Branşlara Dağılımda MEB Adaletli Olacaktır!

Şubat’taki 15 bin atamanın en çok merak edileni branş dağılımlarıdır. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, bu konuda defalarca açıklama yapmıştır. Öğretmen açığı sayısına göre oranlama yapılarak 15 bin branşlara dağıtılacaktır. Ancak bazı özel durumlar branşların kontenjanlarını olumlu veya olumsuz etkileyecektir.

MEB, Branş Dağılımının Gününü Açıklamalıdır!

MEB’in Şubat ayında yapacağı 15 bin öğretmen atamasıyla ilgili hemen hemen her gün tahmini branş dağılımları verilmektedir. Verilen dağılımlar sadece yorumdur. Öğretmen adaylarının yapılan yorumlara göre beklenti oluşturması yanlıştır. MEB, atama takvimiyle birlikte branş dağılımlarını açıklayacağı tarihi de kamuoyuna duyurmalıdır.

ÖRNEK ATAMA TAKVİMİ

Sıra No YAPILACAK İŞ VE İŞLEMLER TARİH
1 Branş Dağılımlarının Açıklanması 21 Ocak 2015
2 Başvuruların Kabul ve Onay Süresi 28 Ocak 2015-03 Şubat 2015
3 Atamaların Yapılması ve Sonuçların Duyurulması 6 Şubat 2015
4 Atananların Göreve Başlaması 9 Şubat 2015 Tarihinden itibaren

 

kaynak: kamu.tv.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim