Öğretmen Diyarı

Matematik Öğretmen\'i, İnternetten Ders Verip Yılda 8 Milyon $ Kazanıyor

Bir öğretmenin süper buluşu ve dahice geliştirdiği yöntemle milyonlarca lira kazanmış , nasıl mı işte haber detayı: Eğitim piyasasının çılgınlık boyutuna vardığı Güney Kore’de, internetten ders veren 38 yaşındaki matematik...

Bir öğretmenin süper buluşu ve dahice geliştirdiği yöntemle milyonlarca lira kazanmış , nasıl mı

işte haber detayı:

Eğitim piyasasının çılgınlık boyutuna vardığı Güney Kore’de, internetten ders veren 38 yaşındaki matematik öğretmeni Cha Kil-yong, yılda 8 milyon dolar (19 milyon lira)kazanıyor.

MATEMATİK YILDIZI

İnternet sitesinden paylaştığı videolarla öğrencilerin fenomeni haline gelen öğretmen, ülkesinde “matematik yıldızı” olarak biliniyor. Geçen seneki derslerinden elde ettiği ücretin 8 milyon dolara kadar çıktığını söyleyen öğretmen; tek gayesinin, öğrencilere bu ilmi sevdirmek olduğunu söylüyor. Cha, derslerini renklendirmek ve eğlenceli hale getirmek için her derste kameraların karşısına farklı bir kostümle çıkıyor.

MÜZİKLİ MATEMATİK

 

Cha geçen yıl Clara olarak bilinen Güney Koreli pop şarkıcısı Lee Seong-Min ile birlikte çocuklar için müzikli matematik dersi videosu da kaydetti. Video YouTube’da tıklanma rekoru kırdı. Cha Kil-yong’un dersleri, “SevenEdu” isimli sitede her hafta yayınlanmaya devam ediyor.

işte öğretmen dediğin bu olsa gerek, Dershanelerde yasaklanmışken bizim ülkemizdede internet dersaneciliği başlar mı başlar neden siz öncü olmayasınız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol