Öğretmen Diyarı

Lütfen Öğretmenlere Kulak Verin!

 Milli Eğitim Bakanlığı'nın son zamanlarda uyguladığı politikalar yüzünden mutsuz olmuş birçok öğretmen vardır.
Bu yıl önce öğretmene rotasyon kararının alınması ile 12 yıldan fazla çalışmış öğretmenler re’sen tayin olmamak için istemeyerekte olsa yer değiştirdi. Bu durum ildışı ve iliçi atama puanlarını çok yükselttiğinden yıllardır ailesine kavuşacağı günü bekleyen öğretmenlerin yer değiştirme hakkını kullanamadan buharlaşmasına sebep oldu.

Ardından Milli Eğitim Bakanlığının rotasyonun uygulanmayacağı haberi geldi. Böylece yer değiştiren de, yer değiştiremeyen de mağdur edilmiş oldu. Yaşanan bu gelişmeler neticesinde geçen sene uygulanan ikinci il dışı ve iliçi atamanın bu sene de yapılması yönünde rotasyon mağduru olan öğretmenler ve ailelerince kamuoyu oluşturulmaya çalışıldı ve gerekli mercilere bu mağduriyet iletildi.

Ancak Bakanlık öğretmenlerin sesini duymasına rağmen, halen takvim sıkışık açıklamaları yapmakta ve mağdur öğretmenlerin haklı sesine kulak tıkamaktadır.Oysa sayın Başbakanımız okulların geç açılacağını açıklamış, takvim sıkışıklığı ortadan kalkmıştı. Rotasyon uygulaması nedeniyle mağduriyet yaşayan öğretmenler ve aileleri bu konuda yetkililerden çözüm noktasında adım atılmasını dört gözle beklemektedir.

kamuajans.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim