Öğretmen Diyarı

Kurumlar Arası Öğretmenliğe Geçenlere Kulak Verin!

Kurumlar arasından öğretmenliğe geçen kişiler mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

Daha önce, kurumlar arası öğretmenliğe geçen kişilerin durumları hakkında çeşitli haberler yapmıştık.

 

Haberlerimizde; geçmişte zorunlu bölgede çalışmış olanların zorunlu görevlerinde muaf olacağı ancak, zorunlu hizmet bölgesinde çalışmayanların bundan yararlanmayacağını belirtmiştik. 06.05.2010 tarihinden önce diğer bakanlıklarda eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki diğer sınıflarda görev yapmakta iken, bu tarihten sonra Millî Eğitim Bakanlığı'na kurumlar arası atama yolu ile öğretmen olanların zorunlu çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme başvurusu yapmak zorunda kalmışlardır. 06.05.2010 tarihinden önce devlet memuru olarak yaptıkları zorunlu hizmet görevlerini ikinci defa yapacak olmaları büyük haksızlığa neden olmaktadır.

 

Sitemize bir okuyucumuzdan gelen mail ile bu konuyu tekrar gündeme getiriyoruz. Söz konusu mailin içeriği şöyle:

 

Kurumlar arası öğretmenliğe geçen kişilerin; geçmişte zorunlu bölgede çalışmış olanların zorunlu görevlerinde muaf olacağı ancak, zorunlu hizmet bölgesinde çalışmayanların bundan yararlanmayacağı yönündeki çifte standart uygulanması beni çok üzdü. Ben de büyük şehirde çok zor şartlarda 15 yıl görev yaptım. Ben memurken MEB, 2 kez tüm öğretmenlerin zorunlu görevini kaldırdı. Ayrıca öğretmenliğimde de sözleşmelilerin zorunlu görevine af getirdi. Bu konuda ayrım yapılmadan kurumlar arası geçenlerin tümünü kapsayacak şekilde affın olmasın istiyor bu konuda duyarlı olduğunuz için teşekkürlerimi sunuyorum. Bu konuyla ilgilenilmesini ve takip edilmesini sızden rica ediyorum saygılarımla.

 

Görüldüğü üzere okuyucumuz ve diğer aynı durumda olan kişiler bu durumdan oldukça mağdur durumdalar. İlgililerin en uygun ve kısa zamanda bu konuya çözüm bulmasını rica ediyoruz.

  

kaynak:  "www.kamuajans.com" 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim