Öğretmen Diyarı

KURS ÖĞRETMENLERİ,EK DERSLERİNİ GEÇMİŞE DÖNÜK ZAMLI ALABİLECEKLER

MEB öğretmenlerin kursa başladıkları tarih itibari ile ek ders ücretlerini artırımlı olan yüzde yüz zamlı olarak ödeyecek. Öğretmenlerin kurslara ait olan ek ders ücretleri geriye dönük olarak zamlı hesaplanarak ödenecek bu konu ile ilgili MEB gerekli çalışmaları yapmış durumda şuan için yasanın çıkmasını bekliyor

24 Kasım-Öğretmenler Günü’nde Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurs ücretlerinin iki katına çıkarılacağı müjdesi için sonunda adım atıldı. TBMM’ye sunulan torba yasa tasarısına göre kurs ek ders ücretleri iki katına çıkarılacak. Ayrıca özel eğitimde görevli öğretmenlerle cezaevlerinde görevli öğretmenlere % 25 fazla ek ders ücreti ödenecektir.

MEB ÖĞRETMENLERİN KURSA BAŞLADIKLARI TARİHİ BAZ ALARAK DÜZENLEME YAPACAK

MEB öğretmenlerin kusa başladıkları tarih itibari ile ek ders ücretlerini artırımlı olan yüzde yüz zamlı olarak ödeyecek. Öğretmenlerin kurslara ait olan ek ders ücretleri geriye dönük olarak zamlı hesaplanarak ödenecek bu konu ile ilgili MEB gerekli çalışmaları yapmış durumda şuan için yasanın çıkmasını bekliyor. yasanın çıkması ile birlikte ücretler öğretmenlere ödenecektir.

AK Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl’ün imzasıyla TBMM Başkanlığı’na sunulan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapan teklif, Devlet Memurları Kanunu’nda değişiklik öngörüyor.

Buna göre, ek ders ücretleri, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere yüzde 25, Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere yüzde 100 fazlasıyla ödenecek.

 

kaynak:kamu.tv.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim