Öğretmen Diyarı

Kontenjanlar Adaletli Dağıtıldı

 MEB Kontenjanları branşlara adaletli olarak dağıttı.

 MEB kontenjanları açıklandı.

 

MEB bugün ilk atama kontenjanlarını ilan etti. 109 alanda kadroları dağıtan MEB kontenjan dağılımına baktığımızda adil bir dağılım yaptığını görüyoruz. Açığı çok olan bölümlere bile genel kadronun % 10 u oranında kontenjan verilmeyip tüm alanlardan istekleri karşılayacak şekilde bir dağılım yapılmıştır. 109 alana 280 Bin Atama bekleyen Öğretmene 15 Bin kadroyu dağıtmak çok zordur. 

 

Bir alandan örnek verecek olursak Sosyal Bilgiler branşının açık sayısı 2225 bekleyen sayısı 22000 aldığı kadro sayısı 531. Bunu 109 alanda dağıtmak kolay bir iş değildir. Genelde atamalarda belli kriterler vardır (TEOG, LYS, İHTİYAÇ).. Bunu 109 alana göre düşündüğümüzde dağılımı sağlamak zorlu bir süreç olacaktır.

 

Atama bekleyen Öğretmen sayısı su anki verilere göre 280 000 civarıdır. Bu sorun büyük bir sorundur. 15 000 kadro dağılımını ihtiyaca göre yapılsa yine istediği kadroyu alamayacak olan çok branş olacaktır. MEB'in kontenjan dağılımına baktığımızda hem talebi hemde ihtiyacı göz önünde bulundurduğunu görüyoruz.

 

MEB genel olarak 15 000 atamayı adil bir şekil dağıtarak tüm branşlardan Öğretmen ataması yapacaktır. Öğretmen atamaları süreci atama bekleyen öğretmenler kadar dağılım yapacak yetkililer için hassas bir süreçtir.  

 

Bu süreçte gerekli bilgilendirmeler ve dönütler yapan Bakan Avcı Ve Sayın Müsteşar Yusuf Tekin başta olmak üzere tüm MEB yetkililerine teşekkür ederiz... Meb Personel editörleri olarak atanacak olan tüm öğretmenlerimize mesleklerinde başarılar diliyoruz..

 

MebPersonel/ÖzelHaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim