Öğretmen Diyarı

Kiralık Öğretmenlik Dönemi

Dershanelerin kapatılacak olmasıyla birlikte, sınavlara hazırlık süreciyle ilgili endişeler de beraberinde geliyor. Bu endişeleri gidermek adına kiralık öğretmen dönemi getiriliyor.


Özel okullar, transfer ettikleri öğretmenler ile sözleşme imzalayıp bünyelerine katabiliyorlar. Fakat Galatasaray, Kabataş gibi özel okullar bundan faydalanamıyor. Bu sebeple bu okullar, kiralık öğretmen alarak bünytelerine katmaı düşnüyorlar. Bu özel okullardan birinin Okul Aile Birliği yöneticisi, "Çocuklarımızı sınavlara hazırlamamız gerekiyor. Dershane öğretmenlerinden 'hizmet'kiralayacağız. Sigorta ve vergisini biz ödeyeceğiz. Çünkü bu öğretmenler sınava hazırlama konusunda deneyimli. Okul öğretmenleri test çözdürme konusunda onlar kadar tecrübeli değiller" dedi.


Yabancı özel okul müdürlerinden birisi "Sınavlara hazırlık gibi bir misyonumuz yok ama veliler yoğun baskı yapıyor. Çünkü bizde sayısal dersler yabancı dilde işleniyor. Öğrenciler bu dersler için dershaneye gidiyordu. Şimdi matematik, geometri, fizik gibi sayısal dersler için dershane öğretmenleri ile sözleşme yapacağız" dedi.


Bu özel okullar sınavlara hazırlık kurslarını, hafta içi ve hafta sonu yapacak. Böylelikle öğrencilerin haftalık ders saatleri en az 16 saat artacak ve 51 saate çıkacak.


Kaynak: www.sinavhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim