Öğretmen Diyarı

KAYMAKAM , BAŞARILI BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİNİ ÖDÜLLENDİRDİ?

Viranşehir Kaymakamı Dr. Huzeyfe Citer, Viranşehir Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Beden eğitimi Öğretmeni Nurullah Kanar’ı “Başarı Belgesi” ile ödüllendirdi.
Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen buluşmada, Kaymakam Dr. Huzeyfe Citer, ilçe eğitimine sağladığı maddi ve manevi katkıdan dolayı Kanar’a teşekkür etti. Eğitimin bir bütün olduğuna dikkat çeken kaymakam Citer, müzik, resim ve beden eğitiminin insanların beden ve ruhuna hitap eden alanlar olduğunu belirterek şunları kaydetti:
"Eğitimde başarı ve kaliteyi yakalamak eğitime bütüncül bir yaklaşımla mümkün olabilir. Okullarında derece yapan birçok öğrencimizin beden eğitimi, müzik ve resim gibi derslerde çok yetenekli olduğuna şahit olduk. Sosyal hayata intibak sağlayamamış insanların akademik alanda tam anlamı ile bir başarı ortaya koyamadıklarını biliyoruz. Beden ve zihin arasındaki ilişkinin çok kuvvetli olduğu ilmi olarak kanıtlanmış durumdadır. ABD ve Batı’daki eğitim kurumları bu durum göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir. Ülkemizde de artık eğitim kurumları bu minvalde düzenleniyor. Yapılan yeni okulların bir spor salonu mutlaka oluyor” dedi.
Beden Eğitimi Öğretmeni Nurullah Kanar ise, kendisini başarı belgesi ile ödüllendirmesinden ötürü Kaymakam Citer’e teşekkür etti. Harran Üniversite ile birlikte bir çok proje yürüttüklerini kaydeden Kanar, eğitim amaçlı birçok kez Avrupa’ya gittiğini söyledi. Kaymakam Citer’in eğitime çok yapıcı baktığını ifade eden Kanar, bundan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi. Birçok sosyal projede de yera alan Kanar, amacının Viranşehir’de eğitim kalitesinin yükselmesini sağlamak için katkı sağlamak olduğunu söyledi.
Başarı Belgesini kendisine takdim eden Kaymakam Citer’e teşekkür eden Kanar, öğretmenlik mesleğinin zor bir meslek olduğunu ve her alanda karşılarına çıkan zorluklara rağmen mesleğini en iyi şekilde icra ettiğini söyledi.
Yaklaşık yarım saat süren ödül töreninin ardından Kaymakam Citer, başarılı öğretmen ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra program sona erdi.

 

İHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol