Öğretmen Diyarı

KAPALI OLAN OKULA ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILDI İDDİASI

IHA

Kırşehir, Türk eğitim-Sen Şube Başkanı Bilal Türk, Akçakent İlçesine bağlı Küçükabdiuşağı Köyü ilköğretim okulu kapalı olduğu halde normu açık olan okula öğretmen ataması yapılmasının doğru olmadığını söyledi.
Sendika Şube Başkanı Türk, “Haziran ayı itibari ile okul kapatıldıktan sonra İlçe Merkezine öğretmen ve idareciler alınırken normlar neden kapatılmadı ve kapalı olan okula öğretmen ataması yapıldı” dedi.
Akçakent İlçesi Küçükabdiuşağı Köyü Fatih Sultan Mehmet İlkokulunda öğrenci yetersizliği nedeni ile okulun kapatılması ve öğretmen ile idarecilerinin İlçe Merkezine alınması sonrasında kapalı okula öğretmen ataması yapıldı iddiasında bulundu.
Türk açıklamasında şöyle konuştu: “Akçakent İlçesi Küçükabdiuşağı Köyü okulunda okul kapatıldıktan sonra normlar kapanması gerekirken B.K., adlı bir öğretmen arkadaşımızın ataması yapıldı. Bu atama bizim ilgimizi çekti. Okulda mevcutta bir de matematik öğretmeni var. Genel Merkez aracılığı ile Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşüldü Bakanlık, ‘Bizim ilgimiz yok biz açmadık Kırşehir açık gösterdi bizde atama yaptık’ diyor. Öğretmen arkadaşımızı tebrik ederiz kesinlikle onunla ilgili bir sorunumuz yok, fakat kapalı okula atama yapılması bizleri üzdü.”
Yapılan iddia karşısında açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, “Okul fiilen kapalı sistem üzerinden norm açık. Norm açık olduğundan okul kapalı gözükmüyor. Sadece okula öğrenci alımı yok. Yapılan ilk atamada da okul kapalı değil, yapılan atama bizimle alakalı değildir ve yapılan öğretmen atamasında yanlışlık yoktur” diye konuştu.
Akçakent İlçesi Küçükabdiuşağı Köyü Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Akçakent İlçe Merkezine öğrenci azlığı nedeni ile ilçe merkezinde bulunan Şeyh şamil Ortaokuluna taşındığı bilgisine ulaşıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim