Öğretmen Diyarı

KADIN ÖĞRETMENLERİN MOBBİNG SORUNU NASIL ÇÖZÜLECEK?

Çalışma hayatında kadın öğretmenlerin yaklaşık yarısının (%47,9) bir şekilde mobbing/yıldırmaya maruz kaldığına ilişkin olarak kamuoyuna açıklanan araştırma sonuçları Mecliste soru önergesine konu edildi.


Konuyu Meclis gündemine taşıyan Milletvekili Özcan YENİÇERİ, verdiği soru önergesinde; kamuoyuna açıklanan araştırma verilerinin, göre kadın öğretmenlerin yaklaşık yarısının (%47,9) çalışma hayatlarında bir şekilde mobbing/yıldırmaya maruz kaldıklarını gösterdiğini belirterek, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevaplandırılmak üzere konuya ilişkin şu soruları sordu:


1. 2005 - 2015 yılları arasında, yıllara ve illere göre mobbing/yıldırma nedeniyle şikayette bulunan kadın öğretmenlerimizin sayısı kaçtır?


2. Aynı yıllar içerisinde mobbing/yıldırma nedeniyle kadın öğretmenlere yönelik mobbing/yıldırma nedeniyle yapılan işlemlerin sayısı kaçtır? Bunlar sonucunda hakkında işlem yapılan kimselerin sayısı kaçtır?


3. Mart 2015 itibarı ile kadın öğretmenlere yönelik mobbing/yıldırmaların ortadan kaldırılması adına Milli Eğitim Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşlarca alman tedbirler hangileridir?


kaynak:  "memurunyeri.com" 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim