Öğretmen Diyarı

Kadın öğretmen belediye başkanı oldu

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova İlkokulu'nda öğretmenlik mesleğini yapan ve yerel seçimler için görevinden istifa eden 55 yaşındaki Zerrin Güneş, CHP'den Saltukova Belediye Başkanı seçilerek, Zonguldak ilinde de ilk kadın belediye başkanı olarak kayıtlara geçti.

 

33 yılını eğitime adayan 55 yaşındaki Zerrin Güneş, aslen Çankırılı olduğunu ancak mesleği sebebiyle 23 yıldır Saltukova'da yaşadığını söyledi. Göreve devam ettiği süreçte CHP teşkilatından adaylık teklifi aldığını belirten Güneş, "Teklifi değerlendirip kabul ettik ve Allah yardım etti. Adaylık sürecinde de çok büyük desteklerle bugüne kadar geldik. Belediye başkanlığı için yaptığım çalışmalardan bir tanesi de ekip çalışmasıydı. Ekip çalışmasında kadınlarımız, erkekler ve gençler bir bütünlük içerisinde çalışıp, aldığımız destekle seçimi kazandık. Bu süreçte ev ayırmadan, kişi ayırmadan herkesi ziyaret ettik, hem kendimizi hem projelerimizi anlattık. Bu gezilerimiz de onları çok memnun etti. Gönüllerinde taht kurduk. Onların ilgi ve desteğiyle de bugünlere kadar geldik. Eşimden çok destek aldım. Manevi yönden bana çok destek çıktı. Kendisine, çocuklarıma ve tüm sevenlerime teşekkür ediyorum. 2014 yılının 31 Mart sabahı güneş bir ihtişamla doğdu." dedi.

 

Saltukova'da eksik olan ve yapılmayanlar için yola çıktıklarını ifade eden Başkan Güneş, "Biz icraatlarımızı anlatınca insanların güven duygusu daha da arttı. Bizi ağır ve aynı zamanda güzel bir çalışma bekliyor. Biz bunları Allah'ın takdiri ile hep birlikte hayata geçireceğiz. İlk çalışmalarımızdan birisi de işsizlik üzerine olacak. Beldede boşta gezen insanları görünce çok üzülüyordum. Belediye başkanının işlerinin en önemlisi de bulunduğu kentte insanlara istihdam sağlamaktır. Yıllardır buraya bir fabrika dahi kurulmadı. 3 dönemdir devamlı fabrika olayları gündemde idi. Verilen vaatlerde bir fabrika kurulacağını söylemişlerdi. Bakıyoruz bu 5 yılda ne fabrika yapıldı ne de başka şeyler. İlk hedefimiz buraya yatırımcıyı çekmek olacak. Daha sonra imarından, kanalizasyon, su, yol, sosyal, kültürel faaliyetlere her şey teker teker ele alınacaktır. Bu arada, yapacaklarımızın arasında kapalı pazar yeri de ilk yapacağımız işler arasındadır." diye konuştu.

 

\"İhlas

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim