Öğretmen Diyarı

İLKSAN'DAN ÖĞRETMENLERE YARIYIL TATİLİ ÖZEL GÜNLER İKRAZI İMKANI
İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı(İLKSAN) 2016 – 2017 Eğitim ve Öğretim Yılı, Yarıyıl tatilinde, eğitimcilerin finansal ihtiyaçlarının özel nema oranları ve uygun vadelerde geri ödenmesine imkân tanıyacak şekilde karşılanması amacıyla “Yarıyıl Tatili Özel Günler İkrazı” uygulanması kararı aldı.


 
İLKSAN Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre 16 Ocak 2017 tarihinde başlatılacak olan Yarıyıl Tatili özel Günler İkraz uygulaması 17 Şubat 2017 tarihinde sona erecek.

Sandık üyesi Öğretmen ve eğitim çalışanlarının mevcut durumda, sandığa borçları olup olmadığına bakılmaksızın 5000.-TL’ye kadar ve 12 ila 24 ay vade ile verilecek ikraz meblağı için %0,91 ila %1 arasında nema masrafı alınacak olup, 5000.-TL ikraz alan bir üye 12 aylık sürede aylık 441,70.-TL geri ödemede bulunacak ve aylık geri ödemeler, doğrudan kişilerin maaş tahakkukundan kesilecek.

Daha önceden Sandıktan Özel Günler ikrazı kullanan üyeler ise bu ikrazlarından kalan borçlarını defaten kapatmaları halinde yeniden Özel Günler İkrazı kullanabilecekler. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim