Bu haber kez okundu.

İlk Atama ile Şubat'ta Atanan Öğretmenler Harcırah Yolluk Alabilir Mi

Şubat 2016 öğretmen ataması ile atanan öğretmenler harcırah alabilir mi. Öğretmen atamalarında harcırahn ödenir mi? Öğretmenlerden hangileri atandığında harcırah alabilir. Atanan öğretmenlerle ilgili harcırah hükmü nedir.

 

2016 Şubat ataması ile atanan öğretmenlerden memuriyete ilk kez atananlar ve memurken kurumlar arası geçiş yapacak olanlarla ilgili hükümler şu şekilde;"Yol masrafı, yevmiye, aile masrafı ve yer değiştirme masrafının birlikte verilmesini icabettiren haller:

Madde 10 Yol masrafı, yevmiye, aile masrafı ve yer dağiştirme masrafı aşağıdaki hallerde verilir:

1. (Değişik: 1/7/2006-5538/2 md.) Yurt içinde veya yurt dışında görev yapmakta iken yurt içinde veya yurt dışındaki sürekli bir göreve naklen atanan ya da yabancı ülkelerdeki memuriyet merkezi değiştirilen memur ve hizmetlilere yeni görev yerlerine kadar;"

Bu şartlar altında değerlendirme yapıldığında,  sadece sürekli bir göreve naklen atananlara harcırah verileceğini düzenlemiştir.

12/7/2006 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 5538 sayılı Kanunla, 6245 sayılı Kanuna eklenen bu hüküm Anayasa Mahkemesince de iptal edilmemiştir. Dolaysıyla, ilk defa atananlar harcırah alamayacaktır.
Şubat 2016 öğretmen ataması ile atanan öğretmenler harcırah alabilir mi. Öğretmen atamalarında harcırahn ödenir mi? Öğretmenlerden hangileri atandığında harcırah alabilir. Atanan öğretmenlerle ilgili harcırah hükmü nedir.
2016 Şubat ataması ile atanan öğretmenlerden memuriyete ilk kez atananlar ve memurken kurumlar arası geçiş yapacak olanlarla ilgili hükümler şu şekilde;"Yol masrafı, yevmiye, aile masrafı ve yer değiştirme masrafının birlikte verilmesini icabettiren haller:

Madde 10 Yol masrafı, yevmiye, aile masrafı ve yer dağiştirme masrafı aşağıdaki hallerde verilir:

1. (Değişik: 1/7/2006-5538/2 md.) Yurt içinde veya yurt dışında görev yapmakta iken yurt içinde veya yurt dışındaki sürekli bir göreve naklen atanan ya da yabancı ülkelerdeki memuriyet merkezi değiştirilen memur ve hizmetlilere yeni görev yerlerine kadar;"

Bu şartlar altında değerlendirme yapıldığında,  sadece sürekli bir göreve naklen atananlara harcırah verileceğini düzenlemiştir.

12/7/2006 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 5538 sayılı Kanunla, 6245 sayılı Kanuna eklenen bu hüküm Anayasa Mahkemesince de iptal edilmemiştir. Dolaysıyla, ilk defa atananlar harcırah alamayacaktır.

 

Kaynak: www.ogretmenlersitesi.com

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber