Öğretmen Diyarı

İLİŞİĞİNİ KESMEYENLER EŞ ÖZRÜ BAŞVURUSU YAPAMIYOR!

"Farklı illere atanan eş öğretmenlerden ikisi de ilişik kesmeyecek birisi diğerinin atamasının yapıldığı ile eş özür durumu yer değiştirme başvurusunda bulunacaktır.


Yalnızca birisinin il dışı yer değiştirmesi gerçekleşen eş öğretmen ilişik kesmeyecek diğeri eşinin atandığı ile eş özür durumu yer değiştirme başvurusunda bulunacaktır.


Bu durumda olan tüm öğretmenler ilişiklerini kesmeye zorlanmayacaklardır.


Bu durumdaki öğretmenler il dışı yer değiştirmesi yapılan eşinin kararnamesi ile eş durumu özrü başvurusu yapacaktır." şeklindeki bakanlık açıklamasına yer vermiştik.


Bu açıklamaya göre il dışı ataması yapılıp ilişiğini kesmeyen eşin, öğretmen eşinin, eşinin atandığı ile eş özrü için yapmak için MEBBİS ekranına girdiklerinde "Eşinizle aynı ilde görev yaptıgınız için il dışı özür grubuna yapamazsınız" uyarı karşılaşmakta ve yapamamaktadırlar.


MEBBİS özür durumu yer değiştirme yazılımının il dışına ataması yapılan eşin ilişiğini Bakanlık açıklamasına güvenerek kesmemesi nedeniyle, eşleri aynı ilde görmesinden dolayı bu sorun yaşanmaktadır.


yazılımınına; "eşim ...tarih ve ...sayılı kararname ile ... iline atanmış fakat ilişiğini kesmemiştir" beyanatı konularak sorun çözülecektir. MEB yazılımcılarının harekete geçerek sorunu çözeceği kanaatindeyiz.

 

sgkrehberi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim