Öğretmen Diyarı

İl MEM Öğretmen İhtiyaç Listesi Yayınladı

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü norm boşluğu olan kadroları yayınladı.

2015 Şubat ayı 15000 öğretmen ataması yaklaşmışken iller bir bir öğretmen ihtiyaç listesi açıklıyor. Kurum bazlı öğretmen ihtiyaç listesini yayınlayan son illerden bir tanesi de Bilecik oldu. Bilecik il MEM hangi branştan ne kadar norm açığı olduğunu kurumları ile birlikte resmi web sitesinde yayınladı. 

 Yayınlanan verilere göre tüm Türiye'deki öğretmen açığı ile Bilecik il MEM'in yayınladığı listedeki branş bazında öğretmen ihtiyacı hemen hemen örtüşüyor. Bilindiği gibi son açıklanan sayılara göre Türkiye'de toplam 115 bin öğretmen açığı bulunuyor.

 

 Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yayınladığı listeye göre en çok ihtiyaç duyulan branşlar İlköğretim Matematik öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği, Müzik öğretmenliği, Özel Eğitim öğretmenliği, Okul Öncesi öğretmenliği ve İngilizce öğretmenliği oldu. Bilecik il genelinde 463 kurumda 500 civarında öğretmen açığı mevcut olduğu görülüyor.

 

 Bilecik İl MEM Öğretmen İhtiyaç Listesi 

 

 Bilecik'e önümüzdeki ay yapılacak 15 bin öğretmen ataması kapsamında 60-100 civarında bir öğretmen ataması yapılmasının kuvvetli bir ihtimal olduğu belirtiliyor.

 

 

 

 

kaynak: Meb Medya - Özel Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol