Öğretmen Diyarı

İL İÇİ ATANAN ÖĞRETMENLERİN YAPMASI GEREKEN İŞLEMLER
 Henüz bir kaç İi milli eğitim müdürlüğünün açıklamış olduğu il içi öğretmen atama sonuçlarının 3-4 gün içerisinde tüm il Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından açıklanması bekleniyor.

Peki sonrasında ne olacak?

Atanan öğretmen ne yapması gerekir?

İl içi yer değişikliği sonucu yapılacak iş ve işlemler nelerdir?   

Öncelikle il içi ataması yapılan öğretmen takvime göre 6 Haziran 2016 tarihinde atanmış olacak. Öte yandan halen çalışılan kurumda ilişik kesilmesi için en erken tarih ise 17 Haziran 2016. İl içi yer değiştirme kapsamında yer değişikliğinde bulunan öğretmenler 17 Haziran ve sonrasında halen bulundukları okul ile ilişiklerini kesecekler. İlişik kesme işi ilgili okulun Okul Müdürlüğü birimi ile yapılacak.  İlişiğini kesen öğretmen yeni atandığı okul/kurum'a atandığına dair yazıyı götürerek görevine başlayacak. Bununla birlikte yıl sonu semineri nasıl olacak? Yeni atanılan okula en geç ne zaman gidilecek? gibi soruların cevabı da il Milli Eğitim Müdürlüklerinde saklı.

2016 yılı il içi yer değiştirme takvimi ise şöyleydi: 20-26 Mayıs: BAŞVURULAR 6 Haziran: ATAMALAR 17 Haziran: İLİŞİK KESME VE GÖREVE BAŞLAMAKaynak:
 www.edusosyal.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim