Öğretmen Diyarı

İl Dışı Atama Başvuruları Ne Zaman?

İl dışı atama başvuru tarihleri ne zaman, il dışı yer değiştirme ne zaman.

İl içi atama işlemleri sona erdi ve ataması yapılan öğretmenler 15 Haziran'da ilişik kesip yeni görev yerlerine gidecekler. Sıra ise il dışı atamalara geldi. İl dışı atama başvuru tarihleri


Öğretmenlerin İller Arası Yer Değiştirme Şartı 

Yeni güncellenen atama ve yer değiştirme yönetmeliği ile birlikte bulunduğu okulda 4 yıl görev yapan yerine bulunduğu okulda en az 3 yılı dolduran öğretmenlerin il dışı atamalarına başvurabilecek olması tıpkı il içi atamalardaki başvurular gibi iller arası yer değiştirmede de başvuran öğretmen sayısını artıracaktır.Başvuruda bulunabilmek için 30 Eylül 2015 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllıkçalışma süresini tamamlama şartı bulunuyor.İller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilmek için bulunduğunuz ilde yukardaki belirtilen tarih baz alınarak 3 yıllık süreyi doldurmuş olmanız gerekmekte. 

 

İller arası Yer Değiştirme için Başvuru Tarihleri 


Öğretmenler iller arası yer değiştirme başvurularını Haziran 2015'te yapacaklar. İl dışı yer değiştirme başvuruları 10-16 Haziran 2015 tarihleri arasında alınacak. Başvurulardan 2 gün sonra 18 Haziran 2015 tarihinde atamalar yapılacak ve 19'unda da ilişik kesmeler başlayacaktır.

 

mebogretmen.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim