Öğretmen Diyarı

İKİNCİ İL İÇİ VE İL DIŞI TAYİN YAPILACAK M?

Öğretmenler uzun zamandır sosyal medya üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2. Kez İl İçi ve İl Dışı tayin hakkının verilmesi konusunda gündem oluşturuyorlar. MEB tarafından uygulanacak Rotasyon kararından önce gerçekleştirilen il içi ve il dışı tayinlerde Rotasyona tabi öğretmenlerin oluşturduğu yoğunluk yüzünden tayin hakkını kullanamayan öğretmenler, okulların açılış tarihinin ertelenmesi ile beraber 2. Kez İl İçi ve İl Dışı tayin hakkının açılmasını istiyorlar.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu daha önce katılmış olduğu bir canlı yayında bu sene öğretmnelere 2. Kez İl İçi ve İl dışı tayin hakkının takvim sıkışıklığı sebebi ile verilmeyeceği konusunda görüş bildirmişlerdi.

Okulların açılış tarihinin 14 Eylül'den 28 Eylül tarihine ertelenmesi 2. kez il içi ve il dışı tayin hakının açılması konusunda takvimde yer açımış olabileceğini akıllara getiriyor.

Tayin hakkı öğretmenleri umutlandıran bu duruma Milli Eğitim Bakanlığının da olumlu yaklaşarak Kurban Bayramı öncesinde öğretmenlere bu bayram hediyesini vereceğini düşünüyoruz.

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol