Öğretmen Diyarı

İKİLİ KOPYA DOLAYISIYLA CEZA ALAN ÖĞRETMENLER TEKRAR SINAVLARA GİREBİLECEK

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünden valiliklere gönderilen yazı ile salon görevlilerine, ikili kopya çekilmesi sebebiyle uygulanan “sınav görevi verilmemesi” cezasının kaldırıldığı bildirildi.

 

Yazıya göre, görevli olduğu salonda ikili kopya çekilmesi sebebiyle, bir yıl süreyle sınav görevi verilmemesi cezası alan öğretmenler, yeniden sınav görevi almak için müracaat edebilecekler.

 

Bakanlıktan gönderilen yazıda, Danıştay 8. Dairesi`nin 10/07/2014 günlü, 2014/1077 Esas sayılı dosyasında,  Millî Eğitim Bakanlığı Merkezi Sistem Sınav Yönergesi`nin "görevli oldukları salonda ikili kopya çekildiği tespit edilen salon görevlilerine 1 yıl boyunca sınav görevi verilmeyeceğine dair "  29. Maddesinin 2. Fıkrasının yürütmesinin durdurulmasına karar verildiği hatırlatılarak, bu kapsamda görevli oldukları sınav salonlarında ikili kopya tespiti neticesinde 1 (bir) yıl süreyle sınav görevi verilmemesi cezası alan salon sınav görevlileri için bu uygulamanın kaldırıldığı belirtildi.

 

Bakanlığın yazısına ulaşmak için tıklayınız.

\"memurunyeri\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol