Öğretmen Diyarı

İİBF MEZUNLARI : 2016 ŞUBATTA ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILMAMALI

Bilindiği gibi 2015 ocakta 15 bin öğretmen ataması yapıldı ve devamında 2015 ağustosta 37 bin öğretmen ataması yapılarak 2015 yılında toplamda 52 bin öğretmen ataması yapıldı. 52 bin sayısı azımsanacak bir sayı değildir ve cumhuriyet tarihinin en fazla öğretmen atamasının yapıldığı yıl 2015 yılı olarak kayıtlara geçmiştir. Ve şuanda 80 bin öğretmen açığı vardır ve yine bu da cumhuriyet tarihinde öğretmen açığının ilk defa bu kadar az olduğu tarihtir.  Diyelim ki milli eğitim bakanlığı şubatta 15 bin öğretmen ataması yaptı bunu yapan parti ve buna destek olan parti 15 bin oy kazanır.
Ama bu atamaya karşı olan 400 bin puanı düşük olan öğretmen adayı ve 4.sınıf eğitim fakültesi öğrencisinin oyları kaybedilecek neden mi ?  Zaten 52 bin öğretmen ataması yapılmış ve açık sayısı iyice azalmış neden bu yıl düşük puanlarla öğretmen ataması yapıp ağustosta yüksek puanlarla öğretmenleri açıkta bırakıyorsunuz bu haksızlık. Ayrıca açık belli sayının altına düşmüş açığı tamamen kapatarak öğretmenlik hayali olan eğitim fakültesinin ara sınıflarında okuyan Öğretmen Adaylarının umutlarını yok ediyorsunuz .

Öğretmen atamalarına karşı olan 1 milyon İİBF linin oyları da kaybedilecek neden mi ? Çünkü İİBF mezunları her yıl 50 binin üzerinde öğretmen ataması yapılmasına karşı çünkü hükümete maliye bakanlığının yıllık belli sayıda memur atama iznini verdiğini ve bu sayının nerdeyse tamamının öğretmen atamalarına kullanıldığını düşünüyorlar. Yani kendi atama haklarının öğretmen adaylarına aktarıldığını buna siyasi partilerin ve kamuoyunun çanak tuttuğunu düşünüyorlar.

Bundan dolayı artık atama bekleyen öğretmenler ve atama bekleyen tüm memur adayları memur atamalarının belli bir sayıya bağlanması gerektiğini düşünüyorlar. Mesela atama bekleyen öğretmenler her ağustosta 20 bin ve her şubatta 10 bin toplamda 30 bin öğretmen atamasının yapılması gerektiğini düşünüyorlar. Diğer memur adayları da kendi alanlarında atamaların meslek bazında dağıtılıp belli bir sayıya bağlanması gerektiğini istiyorlar yani memur atamalarında istikrar olsun istiyorlar.

………..ADALET İÇİN 2016 ŞUBATTA ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILMAMALI……..

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
selin su 2 yıl önce

yeter artık öğretmen ataması yapılmasın

Avatar
selin su 2 yıl önce

yeter artık öğretmen ataması yapmayın

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim