Öğretmen Diyarı

İhraç Edilen Öğretmenlerin Listesi KHK ile Yayımlanacak
 MEB'den İhraç Edilen Öğretmenlerin Listesi KHK ile Yayımlanacak

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Milli Eğitim Bakanlığı'nda görevine son verilen ve memurluktan atılanların listesinin yeni KHK ile Resmi Gazete'de yayımlanacağını belirtti.


NTV'de bir programa katılan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, KHK ile kapatılmasına karar verilen FETÖ bağlantılı eğitim kurumlarının bundan sonraki süreçte MEB'e bağlı okul olarak faaliyetlerini sürdüreceğini belirtirken, norm fazlası öğretmenlerin ilgili okullarda çalışmak için başvuruda bulunabilecekleri bilgisini de verdi. 20 Binin üzerinde öğretmenin açığa alındığı Milli Eğitim Bakanlığı'nda , memuriyetten çıkarılacakların listesi yayımlanacak mı? şeklinde kendisine yöneltilen soruya, kısa zaman içerisinde çıkacak yeni KHK ile MEB'de görevine son verilen öğretmenlerin listesinin yayımlanacağını dile getirdi. 670 Sayılı KHK ile Atılanların Listesi Yayımlanmıştı

Son yayımlanan 670 sayılı KHK ile birlikte çoğunluğu Emniyet Genel Müdürlüğü'nden olmak üzere (2 bin 360) , BTK , Sahil Güvenlik Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli personelin iş akdine son verildiği belirtilmiş ve bahsi geçen kişilerin tamamının isimleri ve görev yerleri Resmi Gazete'de yayımlanmıştı.


Kaynak: Kamupersoneli.net - Ankara

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim