Öğretmen Diyarı

 Hükümet ve MEB Neden Duyarsız?

Yaşanan mağduriyet büyük

Hükümetin Şubat ayında 15 Bin öğretmen ataması yapmasının ardından bir kaç gün önce 47 bin öğretmen ataması için Meclise Kanun tasarısı sunması sevinçle karşılanmıştı. Ancak bu atamalara rağmen mağduriyetleri geçmeyen geçirilemeyen, yıllarca hayalini kurduğu öğretmenlik mesleğini yapamayan çok sayıda kişi sevinç yaşayamadı.


Sitemize gelen çok sayıda mesajda eğitimini öğretmenlik alanında tamamlamış, öğretmen olarak mezun olmuş ancak atanamamış öğretmen memur çalışanların sıkıntısını dile getiriyoruz. İşte geleb çok sayıda mesajdan sadece biri. Yetkililerin bir an önce bu sıkıntıya çözüüm bulmaları en azından kurumlararası geçişte kaldırılan kobtenjan uygulamasının eri getirilmesi gerekmektedir


Mesleği öğretmen olan fakat icra memuru olarak kamu görevinde çalışan biriyim. Diğer kamu kurum ve kuruluşları arasında geçiş varken MEB'e öğretmen olarak geçişin kaldırılması ile öğretmenlik görevini yerine getirememekteyim. İdealim olan ve yapmayı çok istediğim meslek olan öğretmenliği yapamıyorum. Sözleşmeli öğretmen ve ücretli öğretmen sayısının bu kadar fazla olduğu ve de dershane öğretmenlerinin de sınavsız atanacağı, öğretmen açığının olduğu bu ortamda benim gibi kamu görevlisi birinin MEB'e geçiş yapamaması şahsım ve benim durumumda olanlar için üzücü ve adalet konusunda noksan bir durum. Benim durumumda olanların MEB'e geçişi maliyeye ek bir yük getirmemektedir. Biz memur öğretmenler zaten KPSS ile yüksek puanlarla mevcut görevlerimize atandık. KPSS ile atanmadıkları halde üniversitelerden araştırma görevlisi ve okutman kadrolarına halen kurumlararası geçiş hakkı açık olup dershane öğretmenlerine ise sadece mülakatla alım planlanmaktadır. Bu adalet olgusundan noksan kararın düzeltilmesini mağduriyetimizin giderilmesini istiyorum. 31.08.2012 den önce kurumlar arası geçiş ile %3 kontenjan sahibi memur öğretmenler hakkını geri istiyor.

 

\"SGK

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol