Öğretmen Diyarı

Hangi Sendikaya Üye Olmak Lazım, Neden? Tercih senin Öğretmenim
 Dört yıl üniversite okuyacaksin. Üç beş yıl atanmak için bekleyeceksin. Sonra KPSS ‘yi kazanıp öğretmen olacaksın. Ataman yapılacak.

 Göreve başladın artık. Hayırlı olsun.Öğretmenim.

 Aday öğretmezsin yazılı sınava gireceksin başarılı olacaksın. Sonra sözlü sınava gireceksin başarılı olacaksın. Danışman öğretmenin olacak. Bu aşamada danışman öğretmeni sana puan verecek.  Okul müdürü puan verecek. Müfettişler puan verecek.  Verilen puanlarla adayların kalkacak Asil öğretmen olacaksın.

Bitti mi bitmedi. Devam edeceksin.

 Sıra geldi ders dağıtımına.  Haftalık ders dağıtımı yapılacak. Haftada kaç saat ders alacaksın? Kaç saat ders verilecek? Müdür bey size yardımcı olacak.

Sınavlarda görev almak isteyeceksiniz.( Destekleme ve Yetiştirme vb. kurslarda) Müdür Bey yardımcı olacak.

Günler geçecek aylar geçecek yıllar geçecek siz öğretmenliğe devam edeceksiniz ve bir gün gelecek yönetici olma vaktim geldi artık diyeceksin.

 Müdür yardımcısı olmak isteyeceksin daha sonra müdür olmak isteyeceksin. Komisyonlarda değerlendirileceksiniz. Müdür olacaksınız. Yine günler aylar yıllar derken şube müdürü, il, illçe müdürü olma vaktiniz gelecek. Tercih edilmeniz gerekecek. Komisyonlarda değerlendirileceksin.

TERCİH SENİN ÖĞRETMENİM…

Bunları yaparken de çocuklara, öğrencilere değerler eğitimi de vermeye devam edersiniz.

Bir tek kimseye yapılan adaletsizlik, herkese çevrilmiş bir tehdittir. (Charles De Montesquieu)

Mazlumun bedduasından sakınınız. Çünkü onun duasıyla ALLAH arasında perde yoktur."

(Buharî, Müslim)

"Üzerinde kul hakkı olan, ölmeden önce ödeyip helâllaşsın! Çünkü âhırette altının, malın değeri olmaz. O gün, hak ödeninceye kadar, kendi sevâblarından alınır, sevâbları olmazsa, hak sâhibinin günâhları buna yüklenir." [Buhârî]

“Kim bir kul hakkı yemişse derhal o kardeşi ile helalleşsin Çünkü (kıyamet günü) dirhem de geçmez dinar da Böyle olunca o (hak yiyen) kişinin sevapları alınır o adama yüklenir Eğer sevapları yoksa o hakkını yediği adamın günahları buna yüklenir” (Buhari, Rikak, 48 )

TERCİH SENİN ÖĞRETMENİM…
Kaynak: Türkkamu.net/ ÖZEL HABER/ Hava AKDENİZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Eray 2 yıl önce

sendika seçimi ile makalenin ne alakası var? iyice saçmalamaya başladınız!