Öğretmen Diyarı

Hamza Aydoğdu 15 Bin Atamaya İlişkin Soruları Yanıtladı

 Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, resmi twitter adresinden atama bekleyen öğretmenlerin sorularına yanıt verdi. Aydoğdu, sorulara imkan ölçüsünde tek tek cevap vermeye çalıştı. Soruların tamamına yakını 15000 öğretmen ataması ile ilgili oldu. 
 

 Atama bekleyen bir öğretmenin ''Allah yukarıda, ne olur adil dağılım olsun müdürüm'' çağrısına Aydoğdu, ''Sana göre adil dağılım nasıl olmalı?'' yanıtını verdi. Öğretmen adayı ise bu soruya hiç bir branşa 2 bin üzerinde kontenjan verilmemesi gerektiğini belirtti ve Fen Bilgisi öğretmenlerinin mağdur olduğunu savundu. 

 

 Ataması yapılmayan bir Tarih öğretmeni ise Aydoğdu'ya ''Tarihe bir güzellik yapılır mı?''sorusunu yöneltti. Aydoğdu'dan ''Nasıl bir güzellik?'' cevabı geldi. Tarih öğretmeni ise Tarih öğretmenliği için minimum puanın 80'in altına düşmesi gerektiğini belirtti ve 70 puan ile atanmak istediklerini ifade etti.

 

Bir başka öğretmen adayı ise genel müdüre kontenjanların ne zaman açıklanacağını sordu. Tüm atama bekleyen öğretmenleri ilgilendiren bu soruya Aydoğdu ''Çok az kaldı'' diyerek yanıt verdi. 2015 Şubat ayı öğretmen atama kılavuzu ve kontenjanlarının Ocak ayı bitmeden açıklanması bekleniyor.

 

 Aydoğdu'nun öğretmen atamalarına ilişkin sorulara genellikle soru ile veya yuvarlak cevaplar verdiği görüldü. Atamalara ilişkin net bir şey söylemeyen Genel Müdür Hamza Adyoğdu atama bekleyen öğretmenlerin sorularına şu şekilde yanıt verdi:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol