Öğretmen Diyarı

Hafta sonu kurs ücretlerine zam Meclis\'ten geçti, Ya Diğer Öğretmenler!

TBMM'de görüşülen ve kabul edilen torba yasa kanunuyla birlikte öğretmenlerin de beklediği o haber geldi. TBMM'de kabul edilen torba yasada yer alan maddeye göre Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere ek dersleri yüzde 100 fazlasıyla ödenecek.

 

"Ek ders ücretleri, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere yüzde 25, Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere yüzde 100 fazlasıyla ödenecek."


Ya Diğer  Öğretmenlerin ekders Zammı


Yıllardır artış yapılmayan TEOG harici branş öğretmenlerinin ek derslerinde hala bir artış yapılmadı. Elbette kurslarda görev alan öğretmenler daha fazlasını hakediyor ancak hiç ekders alamayan öğretmenler de yığınla... Bu konuda acilen bir iyileştirme yapılması şarttır!

kaynak: www.kamugundemi.com 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol