öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber

Bu haber kez okundu.

Gü­nü­müz­de öğ­ret­men­lik mes­le­ğinin durumu

 

Bun­la­rın ba­şın­da, Milli Eğitim’e dü­şen si­ya­set göl­ge­si, sık sık de­ği­şen kararlar, ka­lı­cı eği­tim po­li­ti­ka­la­rı­nın oluş­tu­rul­ma­ma­sı, plan­la­ma­da ve ya­tı­rım­da yapı­lan ha­ta­lar, ça­lı­şan­la­rın eko­no­mik prob­lem­le­ri ve ah­lak za­fi­ye­ti gi­bi ne­den­le­ri say­mak müm­kün­dür.

An­cak bü­tün bu olum­suz ne­den­le­re rağ­men, öğ­ret­men­lik mes­le­ği gü­nümüzde yi­ne de, il­gi gö­ren mes­lek­ler­den bi­ri­si­dir. Gün geç­tik­çe de bu il­gi artmakta­dır.

Toplumumuzun büyük ilgi ve alaka gösterdiği bu meslekte ide­al bir öğ­ret­men ol­mak duy­gu­su­nun in­sa­na ka­zan­dır­dı­ğı iç hu­zur ve vic­dan ra­hat­lı­ğı ise, bir ki­şi­nin bu ha­yat­ta el­de ede­bi­le­ce­ği en bü­yük üc­ret ve en eri­şil­mez bir ser­ma­ye­dir.

İde­al öğ­ret­men kim­dir? Özel­lik­le­ri ne­ler­dir? İde­al öğ­ret­men ol­mak için ne yap­mak ge­re­kir? Ta­bii ki bu so­ru­la­rın ce­vap­la­rı her ki­şi­ye gö­re fark­lı­lık gös­te­re­bi­lir. An­cak “ide­al öğ­ret­men” de­nil­di­ği za­man da bel­li bir şab­lon oluş­mak­ta­dır.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
loading...