Öğretmen Diyarı

Fen Edebiyat Fakültelerinde Formasyon Eylemi Yapıldı

Ege Üniversitesi (EÜ) öğrencileri, formasyon haklarının sınırlandırılması üzerine eylem yaptı. Fen ve Edebiyat fakültelerindeki lisans öğrencilerine formasyon hakkı verilmesi talebiyle biraraya gelen öğrenciler, sloganlar atarak davul zurna eşliğinde oynadı. 

Kütüphane önünde eylem yapan öğrenciler, kampüs dışındaki rektörlük binasına yürüyüşe geçmeye hazırlandıkları sırada, EÜ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nadide Kazancı'dan gelen açıklamayla bundan vazgeçti. Dekan Kazancı, açıklamasında, "Üniversitenin son sınıfında bulunan ve ilgili programa devam edenlerden 2014 Mayıs ayında ön kayıt yaptıran veya yaptırmayanlar için tüm öğrencilerimizi mağdur etmeyecek şekilde YÖK'ten kontenjan talebinde bulunduk." dedi.

 

EÜ Rektörlüğü'nün, 2. ve 3. sınıftaki öğrenciler için de çalışma başlattığını bildiren Prof. Dr. Kazancı, bu meseleyi Açıköğretim Fakültesi'nin eğitim bölümleriyle protokol imzalayarak aşma düşüncesinde olduğunu kaydetti. Açıklama üzerine eylemci öğrenciler, birbirlerine sarılarak kararı kutladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim