Öğretmen Diyarı

Fazla Maaş ve Tazminat İçin Başvuruyu Kaçırmayın!

Bir günün bile önemi var. 31 Aralık'ta emekli olacak bir öğretmen, dilekçeyi yılbaşında verirse ikramiyede 1.500 TL aylıkta ise 49 TL daha fazla paraya hak kazanır. Yani başvuruyu yılbaşında yapan fazla maaş ve tazminat alır.

 

Emeklilik bütün çalışanların en çok merak ettiği konu. Bazı noktalara dikkat edilirse daha yüksekemekli aylığı almak ve memur olarak emekli olmak mümkün. Emeklilikte bir günün bile çok önemi var. Örneğin 31 Aralık'ta emekli olacak 1/4 derecesinden bir öğretmen 1.640 TL emekli aylığına ve 52.558 TL emekli ikramiyesine hak kazanır. 1 Ocak'ta emekli olacak bir öğretmense 1.689 TL emekli aylığına ve 54.134 TL ikramiye alır. İkramiyede 1.500 TL aylıkta ise her ay 49 TL fark edecek durum nedeniyle emeklilik dilekçesi vereceklerin yılbaşını beklemelerinde fayda var.

 

YILBAŞINDAN SONRA YAPIN

 

Emekli ikramiyesinin ve aylığının farklılaşmasının nedeni memur maaş katsayısının ocak ayında artması. Maaş katsayısı artınca emekli aylığının hesabında kullanılan ortalama aylık kazanç da artacağı için hem emekli ikramiyesi, hem emekli aylığı yükselir. Bu nedenle memurların mümkünse emeklilik dilekçesini yılbaşında vermeleri faydalı olur.

 

.sgkrehberi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim