Öğretmen Diyarı

FATİH PROJESİNE HANGİ ÖĞRETMENLER BAŞVURABİLECEK?

Açıklamaya göre, lise düzeyinde matematik, fizik, kimya, biyoloji, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, din kültürü ve ahlak bilgisiyle felsefe grubu, ortaokul düzeyinde Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, fen bilimleri/fen ve teknoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi branş öğretmenleri programa başvurabilecek.

Türk Telekom/Sebit ile MEB arasında imzalanan protokol çerçevesinde hazırlanan eğitim programı kapsamında seçilen öğretmenler Mersin'de 20 Temmuz-12 Eylül 2015'te 125'er kişilik gruplar halinde, 6'şar günlük eğitimlere tabi tutulacak.

Ateş ayrıca eğitime katılanlar arasından 100 öğretmenin, Fatih Projesi e-içerik geliştirme çalışmalarında görevlendirileceğini de belirtti.

Dinçer Ateş, seçilecek öğretmenlerin Fatih Projesi'nin proje okullarının bulunduğu Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Samsun, Mersin, Antalya, Şanlıurfa, Van, Erzurum, Kayseri illerinden olacağını belirterek, "MEB bünyesinde bulunan öğretmenlerimizi e-içerik geliştirme süreçlerine dahil ederek, özgün ve güvenilir e-içeriği EBA'ya kazandırmayı planlıyoruz. Eğitime katılan öğretmenlerden daha sonra proje okullarında ve bölgelerinde yapılacak eğitimlerde faydalanılmaya devam edilecek" dedi.

Ateş, başvuru yapmak isteyen öğretmenlerin, 24 Haziran ile 3 Temmuz tarihleri arasında "www.eba.gov.tr" adresini takip etmesi gerektiğini belirtti.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim