Öğretmen Diyarı

Farklı bölgelerde çalışan Öğretmenlere farklı ek ders sistemi geliyor

MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN,Afyondaki bir toplantıda öğretmen camiasıyla ilgili çok önemli bir haber verdi.Farklı bölgelerde çalışan öğretmenlerin farklı ek ders almaları konusunda çalışıyoruz dedi.

 

Yusuf Tekin gazetecilerin sorularını cevaplandırırken Şube Müdürlüğü,öğretmen rotasyonları ve öğretmen ek dersleri hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.

 

Yusuf TEKİN,Şube Müdürlüğü atamalarının ardından yaşanan mahkeme sürecini değerlendirdi.Mahkemelerin Şube Müdürlüğü atamalarını iptal etmediğini sadece ilgili yönetmeliğin bazı maddelerinin yürütmesinin durdurulduğunu bundan dolayıda şube öğretmenlerinin şimdilik görevlerine devam edeceğini kaydetti.

 

Yusuf TEKİN’in en önemli açıklamalarından biri de öğretmen ek dersleriyle ilgili oldu.Milli Eğitim olarak doğuda çalıştıracak öğretmen bulmakta zorlandıklarını,batıda ise öğretmen fazlalığından muzdarip olunduğunu kaydeden müsteşar,konuyla ilgili olarak çözmemiz gereken en önemli engellerden biri de öğretmenlerin bazı yerlerde yığılmalarının önüne geçmek dedi.Müsteşar Öğretmen yığılmalarının engellenmesi için  rotasyon ve farklı bölgelerde çalışan öğretmenlere farklı ek ders uygulamasıyla çözmeye çalışacağız dedi.

 

Tekin rotasyon hakkında da öğretmenlerden belirli okullarda 8 yıl görev yapanları il içi rotasyona alacağını belirtti.Rotasyonun nasıl ve hangi şartlarda olacağı kesinleşti.

 

www.personelmeb.net
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim