Öğretmen Diyarı

Fark yaratan öğretmeni olanlar bu projeye davetli!

Öğretmen Akademisi Vakfı, #farkyaratanöğretmen başlıklı bir kampanya başlattı. Ünlüler de 'Fark Yaratan Öğretmenlerini' anlatarak kampanyaya destek veriyor.
Herkesin hayatta kendisine değer katmış bir öğretmeni vardır” düşüncesiyle yola çıkan Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında anlamlı bir projeye imza atıyor. Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek veren Öğretmen Akademisi Vakfı, #farkyaratanöğretmen başlıklı bir kampanya başlattı.

Kampanyaya Arda Türkmen, Sinan Güler, Sunay Akın, Haldun Dormen gibi ünlüler de destek veriyor. “Fark Yaratan Öğretmen” isimli proje kapsamında katılımcılar Vakfın sosyal medya hesapları üzerinden hayatları boyunca sevgi, saygı ve minnettarlıkla hatırladıkları öğretmenlerini anlatıyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, kendi hayatında “fark yaratan öğretmeni” olan herkesi projeye davet ediyor.

Katılımcılar, Kasım ayı boyunca farkyaratanogretmen.com sayfasını ziyaret ederek en değer verdiği öğretmeniyle ilgili anısını yazı, video ya da fotoğrafla paylaşabiliyor. Projeye katılımcılar, farkyaratanogretmen.com sayfasının yanı sıra #farkyaratanöğretmen etiketiyle de sosyal medya hesaplarından diledikleri formatta paylaşımda bulunabiliyor.
Kampanya bitiminde ise katılımcılar arasından jürinin oylarıyla seçilen bir hikayenin sahibi, Öğretmen Akademisi Vakfı tarafından 28 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek Eğitim Şenliği’nin konuğu olma fırsatı yakalıyor.

ÜNLÜLER DE FARK YARATAN ÖĞRETMENLERİNİ ANLATTI

Sosyal medya üzerinden başlatılan kampanyaya ünlüler de destek veriyor. Ünlü şef Arda Türkmen’in lisedeki tarih öğretmenini anlatmasının ardından milli basketbolcumuz Sinan Güler de ilkokul öğretmeni ile lisedeki İngilizce öğretmeniyle anılarını aktardı. Kampanyaya ayrıca duayen tiyatro ustası Haldun Dormen ve şair-yazar Sunay Akın da destek videosu çekerek katıldı.

 

Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim