Öğretmen Diyarı

Esnek eğitim, ücretli ve gezici öğretmen, konteyner modeli geliyor
Sistemin Türkiye genelinde uygulanabilmesi için ise 19 bin derslik, 20 binöğretmene ihtiyaç duyuluyor.
Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi eğitimin zorunlu olması hususunda düğmeye bastı ve Eylül ayı sonunda 54 ayını dolduran çocukları da kapsayacak şekilde okul öncesi eğitimi zorunlu hale getirme çalışmalar başlattı.
Öğretmen ihtiyacının karşılanması için ise 3 yıl boyunca yapılacak öğretmen alımlarında anasınıfı öğretmen atamalarına daha fazla kontenjan ayrılması planlanıyor.
Tüm bu atamalar ile 20 bin öğretmenin atamasının yapılamaması durumlarında ise ücretli öğretmenlerden yararlanılması planlanıyor. Ücretli öğretmen alımında 2 yıllık mezunları da değerlendirmeye alınacak.
Bununla birlikte doğu ve güneydoğu bölgelerinde oluşan güvenlik zaafları nedeni ile tam gün eğitim yerine haftalık 10 saat esnek ders programı uygulanavilecek. Bu bölgelerde gezici öğretmen formülü de devreye sokulabilecek.
Bina sorunu yaşayan yerlerde ise okullarda okul öncesi eğitimi verilmesini sağlamak amacı ile konteyner sınıflar oluşturulması planlanıyor. Bu kapsamda dezavantajlı bölgelere 336 konteyner gönderilecek.Kaynak: http://www.maarifcemiyeti.com/zorunlu-anasnf-geliyor-h106.html

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim