Öğretmen Diyarı

EŞİ SİGORTALI OLAN ÖĞRETMENLER İÇİN AVANTAJLI SON YER DEĞİŞTİRME BAŞVURUSU BAŞLIYOR

Öğretmenlerin 2015 ocak ayı il içi ve iller arası özür durumuna bağlı yer değiştirme başvuruları yarın başlıyor.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Aralık ayında hazırladığı ve çeşitli kesimlerin görüşlerini aldığı “Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmelik Taslağı” na ilişkin son aşamaya gelmişti. Aralık ayında çıkması planlanan yönetmelik yayınlanmayınca, Ocak ayındaki yer değiştirmelerde öğretmenler sahip oldukları bazı avantajları muhtemelen son kez kullanacaklar.

 

Bakanlık Yönetmelik Taslağında yer verilen eş durumu mazeretlerine yönelik düzenlemeler, Devlet Personel Başkanlığı tarafından çıkarılan Genel Yönetmeliğe uygun olacak şekilde belirlenmişti. Ocak ayı yer değiştirme başvuruları öncesinde bu yönetmelik taslağı çıksaydı, eşi sigortalı olarak çalışanların yer değiştirme başvurularına katılabilmesi zorlaşacaktı. Ancak yönetmelik taslağının yürürlüğe girmemesi, eşi sigortalı olarak çalışan öğretmenlerin, yer değiştirme şartlarında son bir kez avantaj elde etmelerini sağladı.

 

Bakanlık tarafından hazırlanan yönetmelik taslağının hazırlandığı şeklinde yürürlüğe girmesi durumunda, 2015 yılı Temmuz ayı öğretmenlerin yer değiştirme başvurularında, eş sigortalı çalışan öğretmenlerden, yer değiştirme suretiyle atanabilmeleri için eşin aynı ilde kesintisiz 3 yıl sigortalı çalışıyor olma şartı aranacak.

kaynak:  "memurunyeri.com" 

\"memurunyeri\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim