Öğretmen Diyarı

ESENLER’DE ÖĞRETMEN BIÇAKLANDI

ESENLER’DE ÖĞRETMEN BIÇAKLANDI

 

 ESENLER Ressam Şevket Dağ Ortaokulu öğretmesi Seçkin Kıpçak okul çıkışı bir veli tarafından, aralarında geçen tartışmadan sonra çeşitli yerlerinden bıçaklandı. Çevredekilerin yardımıyla hastaneye kaldırılan Seçkin Kıpçak’ın durumu iyi.Veli olay yerinden kaçtı.Emniyet olayla ilgili soruşturma başlattı.Öğretmen arkadaşlarının verdiği bilgiye göre, sessiz, sakin bir kişilikte olan Seçkin Kıpçak’ın hiçbir öğrencisini incitmeyecek karakterde olduğunu söylediler…

 

Muhammet Ali Gezici Basın Açıklaması:

 

 

 

BU ŞİDDET FİLMİ BİTMELİ!

 

 

 

Ressam Şevket Dağ Ortaokulu İngilizce öğretmeni Seçkin Kıpçak öğretmenimize yapılan bıçaklama  olayını şiddetle kınıyorum. Öğretmene kalkan eller kırılsın. Arkadaşımıza yapılan saldırı öğretmenler olarak hepimize yapılmıştır. Esenler’de öğretmenlerin can güvenliği yoktur. Öğretmenler okula bir tedirginlikle gidiyor. Artık çantamızda biber gazı, bıçak mı taşıyalım.

 

 

 

           Buradan yetkililere sesleniyorum: Şiddeti önlemek en başta sizin görevinizdir. Öğretmenlerin Esenler’de kalmak istemesinin nedenini artık anlayın. Esenler’deki ortamı rehabilite edecek olan sizlersiniz. Ortamın insanlara verdiği gerilim, onların yanlış yapmasına neden oluyor. Okullar ilgi istiyor, okullar çevre şartlarının ağırlığı altında ezilmiş. Okullar iletişim istiyor. Bütün kurumlar artık görevinizi yapın. Şiddete karşı okul ve veli projeleri istiyoruz. Destek istiyoruz. Soruyorum yetkililere: Topluma yapılmayan geliştirici projelerin eksikliğini, öğretmen arkadaşım canıyla mı ödeyecek? Biz tek tek öğretmenlerimizi mi kurban edeceğiz? Artık yeter!

 

 

 

 

 

Muhammet Ali Gezici

 

Anadolu Eğitim Sendikası İstanbul İl Başkanı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim